Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Usb-vel, hogy tudnám összekötn...

Usb-vel, hogy tudnám összekötni a laptopot és a számítógépet?

Figyelt kérdés
Vettem egy usb-a/usb-a kábelt gondoltam, hogy azzal összetudom kötni a pc és a laptopot és mondjuk filmeket küldeni a kettő között de amikor összedugtam semmi sem történt. Ezekkel az usb a/usb a-val összelehet valahogy kapcsolni, hogy érzékelje egymást és küldjek filmeket?

nov. 8. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szimpla USB-A - USB-A kábellel nem lehet, mert az USB alapvetően hoszt-eszköz felállásban működik, tehát van egy "mester" gép, ami tápfeszültséget biztosít egy "szolga" eszköznek az USB-port két szélső érintkezőjén keresztül, és a két belsőn meg soros kapcsolatban áll vele.


Ahhoz hogy két számítógépet ("mestert", hosztot) összeköthess, speciális "bridge" kábel kell, aminek a közepén egy aktív eszköz van:

[link]


De egyszerűbb a számítógép Ethernet portjain keresztül, UTP keresztkábellel (crosslink) összekötni a két gépet, vagy wifit használni.

nov. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]


Akkor gondolom egy ilyen átalakító sem segít és vihetem vissza a kábelt.

nov. 9. 00:15
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


Vagy egy ilyen?

nov. 9. 00:20
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#2: Nem, nem segít.

Az az átalakító csak arra jó, hogy a számítógép USB-portjáról csak az USB tápfeszültségét vedd le (például töltéshez), vagy az USB tápfeszültséget + az adatot (ha valamilyen aktív eszközt - egeret, billentyűzetet, pendrive-ot, okostelefon tárhelyét - akarsz róla üzemeltetni) is.

nov. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#3: Nem, az meg egy USB elosztó, USB hub, több USB eszköz egy USB portra csatlakoztatásához.
nov. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezesetben visszaküldöm.


[link]


Egy ilyen már jó lesz?

nov. 9. 00:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6: Ha nagyon "szabványkövetőek" akarunk lenni, akkor két gép közvetlen (switch nélküli) összekötéséhez keresztkötésű (crossover) kábel kellene - mint például ez:

[link]

de a modern hálózati interfészek automatikusan tudják kezelni a küldés/fogadás sorrendjét, így a szimpla, a #6-os hozzászólásban említett, egyenes kötésű patchkábel is megfelelő lehet.

nov. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, laikusan nem hittem volna. Mindegy akkor visszaküldöm az usb-t.
nov. 9. 00:47
 9/10 gentoojedi ***** válasza:

A kérdezőnek mondom, hogy az ilyen utpvel gépet közvetlenül összekötős móka szívás lesz. Feltételezem semilyen hálózati alapismerettel nem rendelkezik.

Két gép közvetlen összekötése nem fog annyival megvalósulni, hogy csak összedugod.


Gondolom az asztali pc utpvel rá van kötve egy routerre, a laptop meg wifin csatlakozik, ami elég kell, hogy legyen, hacsak a laptop vagy a router nem annyira régi, hogy ne tudja legalább a 2.4G-t.


Megosztasz valamelyik gépeden egy mappát a hálózaton és a másik géppel tudsz rá vagy róla pakolni. Ha ez nem megy önerőből, akkor a közvetlen kábelezés még bonyolultabb lesz. Javaslom használj erre a célra pendriveot. Már nem drága egy nagyobb méretű sem.

nov. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Közben rájöttem, hogy a laptopomba lan csatlakozó sincs, így akkor azt a hálózatos dolgot megpróbálom. Való igaz, hogy még nem csináltam, de akkor a wifi nélküli pc-t amibe megy a lanon a net összetudom majd kötni a net segítségével?
nov. 9. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!