Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a számítógép összeállítás...

Ez a számítógép összeállítás jó és kompatibilis?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a régi gépemben cserélnék sok mindent.

Magát a gépet használnám játékra is, meg Unity játékfejlsztésre és programozásra.


Ami marad:

- 1TB Seagate Barracuda HDD

- 240 Kingstone SSD

- Deepcool Tesseract ház.


Az új alkatrészek:

- CPU: AMD Ryzen 5 5600 (sima, nincs X)

- Alaplap: ASUS TUF GAMING B450M-PLUS II

- RAM: Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16

- Táp: Seasonic G12 650W 80 Plus Gold (G12-GC-650)

- GPU_1: ASUS Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB GDDR6 (DUAL-RTX4060-O8G)

VAGY

- GPU_2: ASUS GeForce RTX 4060 Ti DUAL OC 8GB GDDR6 (DUAL-RTX4060TI-O8G)


A játékokhoz visszatérve van egy QHD-s monitorom (1440p) és pont ezért hajlanék a TI-ra, mivel az mégiscsak valamennyivel erősebb kártya. Továbbá most megkapható 169k-ért is, bár úgy lesz elintézve, hogy az ÁFA vissza lesz igényelve, így az árakon lehet még valamennyit faragni. Tehát szerintetek megéri-e így a TI változat, illetve mennyire lehet ezzel 1440p-ben játszani (Elden Ring nagy kedvencem amúgy, nyilván azt is tolnám elsőre :D).


!!!ILLETVE!!!

Belefutottam még olyanba is, hogy a B450m nem biztos, hogy támogatja az 5000-es szériájú CPU-kat, csak egy adott BIOS frissítéstől. Nos én ezt nem igazán szeretném. Aki mostanában vásárolt ilyen alaplapot, annak kellett frissíteni, vagy már gyárilag az idők során rátették az újabbat (és akkor ugye nem kell frissíteni otthon)?


Feljebb nem mennék az árakkal, ez a max. Köszönöm az informatív válaszokat! :) :D



nov. 16. 00:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ti mehet bele. Ramokból esetleg ha hasonló áron van, akkor 3600 mhz.

Amúgy rendben van, kompatibilis. Tápválasztás is jó.


Amit most veszel B450-et újonnan boltból az nagyon nagy valószínűséggel már friss biosszal van. De mindenképp érdemes kalkulálni vele. Vagy ha használt, akkor a mostani tulajt kérd meg, hogy frissítse már fel. Vagy olyan lapot válassz, amit proci nélkül is lehet bios frissíteni.

A kinézett alaplap elvileg ilyen, tehát így lehet bios frissíteni proci és ram nélkül is. Csak táp kell a lapnak, meg a megfelelő előkészítés:

[link]

nov. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen de a pcie 4 támogatás érdekében inkább ilyen lapokat vennék R7 5800X3D alá ezek is elegendőek lesznek.

[link]


[link]

nov. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

5000-res Ryzen szerintem nem fog menni B450-ben bios frissítés nélkül.

De Bios flashback-el csak áram alá kell helyezni a lapot (CPU és RAM nélkül) egy pendrive-al frissíthető.

Vagy #2 írta B550-es lap támogatja az 5000-es szériát és van PCIe 4.0 is.

nov. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, az informatív válaszaitokat, egy kis update be is került.

- Alaplap: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS

- GPU: ASUS GeForce RTX 4060 Ti DUAL OC 8GB GDDR6

- Táp: Seasonic G12 GC-750W Gold (1Y751GCRT3A10X)


Úgy döntöttem, hogy végül is az árral feljebb mentem, mert ha most megveszem, akkor legalább legyen jó és stabil.


Továbbá a tápot 75W-ra emeltem, mert 1,5-kval drágább csak, az meg még bőven megéri. A RAM-ból marad a 3200Mhz, mert a proci csak addig támogatja (OC nélkül legalább is, én meg nem szeretnék OC-olni). A RAM ban csak a szín a változás, mert az most olcsóbb :D, így ugyan ez lesz, csak egy R betűvel kiegészítve a kódban, mint Red.


Szívesen várok még további válaszokat! :)

nov. 17. 15:00
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha már G12-öt veszel (B12 igazából ugyanezt tudja csak havi egy ezressel drágább lesz a villanyszámla!) akkor a GM verziós G12 ajánlott mert az talán már kicsit jobb minőségű és azt a Seasonic gyártja. A GC csak egy átcimkézett cucc.
nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
És abból is a 750w.
nov. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"A RAM-ból marad a 3200Mhz, mert a proci csak addig támogatja (OC nélkül legalább is, én meg nem szeretnék OC-olni)."


Ez nem fog sikerülni, "a nem szeretnék OC-olni". Alapból 2400MHz-en fog menni. XMP/DOCP profilt kell àllítani a BIOS-ban (Profile 1). És már 3200MHz-en is vagy. Ez nem extrém dolog 3600MHz-en is nagyon jól elvan az 5000-es Ryzen.

nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt tudtam, hogy a RAM-okat be kell majd állítani, csak a procra írják azt, hogy 3200Mhz-ig enged (a procira vonatkozott az OC).
nov. 17. 16:41
 9/14 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a GM az ajánlatosabb? Az ugye félmoduláris.
nov. 17. 16:47
 10/14 anonim ***** válasza:

#8 OK csak volt itt versenyző, aki ezen kiakadt, hogy ez miért nem megy 3200-on pedig rà van írva. 😉 Mert ez is OC.


Én abban az ezresben nem vagyok biztos, màr, hogy a bronze/gold/platina lényeges lenne a villanyszàmlàban. B12 BC Seasonic-ot (legolcsóbb) építettem be egy pàrat (működik mind és jól) a G12 GM/GC verzió akkor érdekes, ha nem kell sok extra kàbel (molex, sata tàp) és rendezettebb gépet akarsz begyűrt kàbelkorbàcs nélkül akkor jó a modulàris. Ha mind hasznàlatba van akkor jó az olcsóbb.

nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!