Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes egy 2 TB-os winchester...

Érdemes egy 2 TB-os winchestert kisebb darabokra partícionálni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 1 TB-s merevlemezem van 3 részre osztva, sokszor előfordul, hogy darabokban megvan a 10, 20, 30 GB hely, de ha egy játéknak 60 GB kell, azt nem tudom felrakni. Ha egyben lenne, akkor nem lenne ilyen gondom.


A másik indok, hogy régebben ezen volt a Windows, ezért volt neki külön C:, de ma már van neki külön SSD, így a merevlemezen nem lenne ez szempont.


nov. 21. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem átlag felhasználásnál felesleleges.
nov. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dongaben ***** válasza:
71%
Külső merevlemez esetében van értelme, amit esetleg másik rendszerű gépen, vagy TV-n is használsz. Ha a rendszer másik meghajtón van, akkor felesleges szétosztani.
nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Ez a felhasználó igényeitől függ.
nov. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #3 írta - "Ez a felhasználó igényeitől függ."

Ha rendszerezni akarod, hogy minden adatod ne egy helyen legyen és könnyebb legyen megtalálni rajta amit keresel akkor hasznos.

nov. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Alapvetően ha tönkremegy a HDD, akkor az egész megy tönkre, nem csak egy-egy partíció. Ilyen szempontból teljesen felesleges particionálni. Ha rendszerezni akarod, erre inkább a mappák valóak, nem a külön partíciók. Ahogy látod a szétdaraboltság miatt itt-ott maradó szabad helyeket ha egyben lennének, rendesen tudnád használni.


Particionálgatásnak 3 oka volt a HDD őskorában:

1. Oprendszer partíció ha kisebb, kevésbé lesz töredezett, az olvasó fejnek nem kell össze-vissza ugrálnia az adatok olvasásához/írásához, így effektíve növelted a sebességet

2. Ha tudatos voltál és csináltál biztonsági mentést a gépről, hogy esetleges kékhalál után visszaállítsd régebbi, működő verzióra, akkor nem kellett teljes méretű mentéshez helyet találj, elég volt egy kisebb, csak oprendszer partíció méretnyi mentést elrakni.

3. Személyes fájlaidat külön partíción tartva esetleges újratelepítéskor - már ha akkor helyesen állítod be a particionálást - azon fájljaid nem fognak elveszni. Ellenben ha egy partíción lenne minden, akkor újratelepítéskor elveszik minden.


Manapság a particionálgatásnak nincs értelme. SSD miatt nem kell gyorsítani, akárhol van a fájl, ugyan olyan gyorsan éri el, aztán ma már tárhelyben úszunk, és egy 250-500GB-osd rendszer partíciót is simán el tudsz tenni, nameg a saját fájljaid eleve felhőbe vannak szinkronizálva (legalábbis ez lenne az optimális).


Ha már SSD-n van az oprendszered, és csak egy adat HDD-ről beszélünk, na akkor ott tényleg az ég egyadta világon semmi értelme particionálásnak.

nov. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5: Köszi szépen a részletes választ, persze a többieknek is. Így tényleg nincs értelme darabolnom, régebben a Windows újratelepítése miatt volt így, akkor a C:-re ment egy formázás, az adatok meg a másik partíción biztonságban voltak. De ez ma már nem szempont az SSD miatt, igazad van, egyben fogom hagyni. :o)
nov. 22. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!