Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékra és videót vágni...

Játékra és videót vágni melyik processzor az ideálisabb Ryzen 5 5600X vagy Ryzen 9 3900 Pro ?

Figyelt kérdés

Melyik az időtállóbb vétel hosszabb távon? A több mag miatt a Ryzen 9 3900 jobb vétel? Vagy inkább legyen igyis az 5600X mert hosszú távon az is jó fog maradni? De ezek a kérdések nem gamer frontra irányulnak jobban. Hanem arra, hogy videó vágást is ugyanúgy gyorsan képes lesz elvégezni ha nem gaming videók akkor pedig 4K felbontáson. De remélem a videokártyával és a többivel sem lesz baj. Na most van még egy Ryzen 7 1800X amit beállítottam, hogy Pbo órajelen menjen ez is elég jó még csak voltak játékok ahol egy bizonyos elvárt fps pl Spider Man Miles moralesbe Ultran 65-90 fps ami nem nagyon számítana a 100hz monitoromnak ha 80-90 stabilan meglenne lowon megvan a 100+ is de úgy meg nem akarok játszani azért, hogy kicsivel folyamatosabb legyen. De ezért is inkább az alap felbontáson vagy 2560-on játszom a játékot dlss-el amire akkor már az RT-t is benyomom sokszor. De azért ráfér szerintem a csere. Hűtő is akad van egy régebbi SilentiumPC Fortis 5 de nem rég vettem egy DarkFlash Dx 360 v2.6-ot pont erre az alkalomra főleg ha az R9 mellé esne a választásom. És még ezek tartoznak hozzájuk

Asus Prime X470 Pro alaplap

Kingston HyperX Predator 2x16gb 3330mhz ram

Crutcial P3 1Tb + Pny Cs900 2Tb

Msi Ventus 3 RTX 4060 Ti 16gb OC

Cooler Master Masterwatt Lite 500W

MSI Optix MAG342CQPV Monitor 3440x1440



nov. 24. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha belefér 5700x-et mondanék.

Az I9/R9 procik nem "kellenek" hétköznapi embernek azok "munka" processzorok CPU renderre. A játékok 8 magig jól skálázódnak több felesleg. Én elég sokat vágok egy 2700x-en, tervbe van egy 5700x. Hobby, alakalmi felhasználásra több mint elég.

nov. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit és mennyit vágsz. Ha sok benne a procit terhelő művelet akkor egyértelműen Ryzen 9.

Ha csak ilyen alap dolgok, azok sem túl gyakran akkor kényelmesen elég a Ryzen 5 is. Az 5700X egész jó középút.

nov. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
R7 5700X még beleférhet a keretbe akkor azt érdemes venni?
nov. 24. 14:50
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

Játékra erősebb, és ha nem Non-stop CPU-n renderelgetsz és számít, hogy egy feladat hány másodperccel vagy perccel gyorsabb, akkor nincs jelentősége.

Ez olyankor érdekes, pl szimuláció esetén. Le kell futtatni rengeteg változóra, ott számít, hogy ezt mennyi ideig csinálja a gép.

A jelenlegi procid is jó videót vágni hobby szinten.

nov. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!