Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom egy GTX 770...

Miért nem tudom egy GTX 770 4gb teljesítményét teljesen kihasználni és milyen processzorral tudnám ezt megoldani a legkönnyebben?

Figyelt kérdés
Nincs egy túlságosan erős processzorom egy FX 6130van Ami még pedig húzva is 4.3GHz-re és még tudnám is tovább ha a feszültségeivel is szórakoznék. Msi Fxa990 Gaming lap, 12gb ram, Antec Neoeco 750W Gold táp, Cooler Master MA612 hűtő a procira. Ez az órajel növelés hozzá is tett valamennyit a teljesítményhez de így sem elég. De a régi két magos athlonomnál sokkal jobb. A kártyát pedig pandémia idején szereztem be 30 ezerért. Azt hittem akkor rendben lesz ez a kombó, de nem. Mert vannak játékok ahol a kártya nem, hogy nincs kihasználva teljesen. De rendes képes 40-60%-ra leesni a kihasználtsága. A Valorant is egy ilyen de ott az fps jó mert 200-al megy igyis. De egy Apex Legends, Crysis Remaster, Cod Warzoneban , CS vagy Borderlandsban már nem, hogy három számjegyű fps nincs ami a monitorom miatt jól lenne. De innen csak az Apex tud 60-al menni a többi vagy szeret hosszabb időre 40-50-ig lemenni, vagy a Warzone alapból ennyit tud. Igaz, hogy oda eléggé lekell butítanom a grafikát, hogy a 60 meglegyen. Ezért is inkább Pubgozok helyette ott nincs probléma még Highon sem a 60 fps elérésével. Lowon pedig már a 90-100al sem. És ott a gpu van mindig 90% felett. De a gpu kihasználtság ezekben a játékokban is 60-80% hiába állítom lejjebb bennük a grafikát egy idő után nem kapok több fpst. Crysist 720-900p mediumon is megpróbáltam de 1080p-ben is ez van de ott legalább sokszor bele kostól a 60-ba szintén. A CS pedig számomra a legfurcsább mert van amikor olyat kapok a játékban több időre, hogy Full Ultran minden, a gpu kihasználtság le esik 15%-ra. Az fps pedig bezuhan 25 alá. Itt sem segít semmilyen más beállítás. Milyen processzor kellene ahhoz, hogy minél jobban vagy teljesen kitudjam használni a kártya teljesítményét? A Warzoneval nem játszok csak kipróbáltam semmiben nem jobb mint egy pubg szerintem. Ha erősebb kártyám lenne jóval lehet akkor sem érdekelne. És olyan proci legolcsóbban megúszhatnám most? De arra is kíváncsi vagyok mi a legolcsóbb processzor ami már együtt tud normálisan működni vele meg mennyiért lenne a legolcsóbb ami teljesen kihajtja, gondolom ott már biztosan kellene foglalat váltás is.
2023. nov. 25. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz hardveraprón 83xx-es procit, sőt a lap a 9000-eseket is támogatja, valamivel javulna a teljesítmény, persze csodát ettől ne várj. Nyilván platformváltas lenne igazán üdvözítő, de az lap és memória cserével is együtt jár a procin kívül, így nyilván drágább.
2023. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
700-as GF azért amúgy sem feltétlen mai játékokhoz ajánlott darab már.
2023. nov. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég drága, az ilyen csúcs FX-ek 25-35000Ft között mennek, azaz igazság, hogy annyit nem nagyon érnek. Látom bírod az AMD-t.

Boltból:

[link]

[link]

[link]


Hardveraprón 50-60 között összelegózható valami hasonló.


Vagy egy AM4 félgép.

[link]

Ebbe még kell 2*8Gb DDR4 3000MHZ.

[link]

2023. nov. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Csak ezért vázoltam a fenti opciót. A csúcs FX kb sehol nincs az újkorában (2019-2020 körül)is közepes Ryzen 5 3600-hoz. Az FX új korában is egy elég gyenge eresztés volt, főleg játékra, ma még már vállalhatatlan.

2023. nov. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!