Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja ezt?

Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Unokatesóm most épített először gépet egymaga, de nagyon furcsán viselkedik, crashel, kékhalálozik és nem értjük mi baja.


Alábbi config:

Amd ryzen 7 5800x bequiet pure loop hűtővel

2 x 16 gb g skill 3600mhz ram

Asus tuf gaming x570 plus wifi

Amd radeon 6800 16gb

evga supernova 750g+

2db samsung ssd + seagate hdd

Windows 11


Van hogy órák után, máskor meg néhány perc alatt elkezd akadozni, kifagy, behal, újraindul teljesen véletlenszerűen akár terheléssel vagy anélkül. Játékokból kidobálja, böngészés, facebook youtube akadozik és mostmár lassan a fájlkezelő sem akar működni, egy zipet se bír kicsomagolni. Néha bedobja a helyreállítási oldalt is, itt a hibakód változó, de a problémás fájl eddig mindig system32/ntoskrnl.exe volt.(Megjegyzem alig lett feltelepítve a rendszer) Az eseménynaplóban is valami kernelre panaszkodik a gép. Próbálta már a telepítőből helyreállítani ezt eredménytelenül. Túlmelegedési probléma nincs, tesztelte aida-val, intelburntest-el, ssd-k állapota jó, driverek rendben, os naprakész, állítgatta a memória órajelét biosban (auto-n 2666mhz-re áll valamiért), de semmivel nem lehet konkrétan előidézni vagy megszüntetni a problémát. Alacsony memória órajelen(1600) picit stabilabbnak tűnt egy ideig de aztán ugyanúgy behalt. A kérdéses fájl után találtam egy-két videót, majd azokat követve beleír a helyreállításnál a parancssorba hátha ér vele valamit, de egyelőre tanácstalanok vagyunk.

Néhány alkatrészt használtan vett, bár nem tudom lehetséges e, hogy hardveres a gond. Mondjuk ha a helyreállítás aztán végül az újratelepítés se segít semmit akkor már igazán nem tudok másra gyanakodni... kéne még egy memóriatesztelés is, meg meg fogja próbálni a régi gépéből egy 750ti-al mit csinál, így legalább az esetleges videokártya hiba kiszűrhető, de ezen kívül nincs kéznél más alkatrész ami passzol.

Még egy érdekesség hogy a 11 előtt próbált win10-et felrakni de az már a telepítőben kicrashelt, szóval iszonyú sűrű a köd, de hátha találkozott már valaki hasonló jelenséggel.

Köszi előre is!



dec. 2. 03:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem már volt problémám G.Skill memóriával, próbáljátok ki egyesével vagy más RAM-al.

A RAM-ot a BIOS-ban D.O.C.P.-re kell állítani.

[link]

dec. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

CMOS reset utána BIOS-ban D.O.C.P.-ben Profil 1 azt próba. (Ahogy #1 írja)

Ha nem javul RAM-ot háttértárakat ki. Csak 1 ram 1SSD, azt újra próba. Valami nem akarja a közösködést a többiekkel.

dec. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg BIOS-t lehet még frissíteni rajta - 5003-as a legújabb verzió.

[link]

dec. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönjük megpróbáljuk akkor ezeket.

Reggelre már winload.efi meg drivers\evbd0a.sys bsod is beköszönt. Mindjárt kiderül mit tud a recovery, de úgy néz ki lassan darabokra hullik itt ez a windows XD

dec. 2. 10:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Futtasd le ezt: [link] Fel kell tenni egy pendrivera (más nem lehet rajta, mert ez egy bootolható cucc), a lényege, hogy az oprendszer előtt indul el, és végig teszteli a memóriát. Egy ideig eltart neki de érdemes.
dec. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!