Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Ryzen 9 7900x vagy 7900x3D?

AMD Ryzen 9 7900x vagy 7900x3D?

Figyelt kérdés
Miben különböznek egymástól? Mivel jobb vagy rosszabb a másiknál?
dec. 2. 20:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%

Igazából egyik sem. Játűkokra továbbra is a Ryzen 7 7800X3D a legjobb. A dual CCD-s Ryzen 9-ek nem igazán játékra valókm a Ryzen 9 X3D-k inkább ilyen feláras rétegtermékek olyanoknak akik a munka mellett néha játszanának is.


A jűtékokban egyik sem nyújt többet, mint egy 7800X3D cserébe mindkettő jóval drágább.

dec. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Értem.

Igazából most egy 7600x van a gépben, azt akartam volna lecserélni egy komolyabbra. pl. egy 12 magosra arra (is) apellálva, hogy most még könnyeben és jobb pénzért meg tudnék válni ettől a 7600x-től...

De a tanácsod alapján az a 7800x3d egy 8 magos cpu, a jelenlegi pedig egy 6, bár ahogy nézem nem biztos hogy az a 2 mag jelenti különbséget (?)

Szóval így már hogy leírtad hogy melyik cpu ban gondolkodjak, nem tudom hogy megéri e lecserélni. (?)


Kérlek írd le nekem hogy te ezt hogy látod.

dec. 2. 22:58
 13/20 A kérdező kommentje:

Azt hiszem fontos szempont, hogy játékokra, zene szerkesztésre használnám a gépet, és szeretném hogy ezzel cpu szempontból egy jó pár éven (kb. legalább 3-4) át ne legyen gondom. (ezért is gondolkodtam el a cpu cserén.

Várom meglátásodat, tanácsodat.

dec. 2. 23:01
 14/20 anonim ***** válasza:
69%

Fogalmam sincs a zene szerkesztő programnak milyen igénye van, de ha megy a 6 magossal, akkor menni fog a 8 magossal is... :D


Játékokban itt egy teszt:

[link]


Jelenleg ez kb a legjobb proci játékra, ha bírod videókártyával akkor évekig elég.

dec. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

De mire nem elég egy 7600X?

Simán elképzelhető mellette még egy RTX 4090 is.

Inkább érdemes a GPU-ra ráerősíteni, még egy ideig biztosan elég a jelenlegi CPU-d.

dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%

#14.Mondjuk 1080P-ben RTX 4090-nel nem tartom életszerűnek ezeket a teszteket.

Oké, objektíven kihozza a CPU-k közti erőkülönbséget, de átlag felhasználóként ilyen helyzetbe sosem futsz kb.

Felteszted 4K-ba vagy 2K-ba és máris nincs olyan nagy különbség köztük.(olyankor meg azért elgondolkoztató, hogy megéri-e a közel dupla ár, egy erősebb GPU ellenében)

dec. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
63%

#16: senki nem kérdezte hogy mit tartasz életszerűnek. Valid processzortesztet CPU limites környezetben csinálnak, az RTX4090 1080p-ben ilyen, a kérdés pedig a processzorok teljesítményéről szól.


4K-ban GPU-limites vagy ami a legtöbb esetben lópikulát sem mond a processzorokról és ahogy láthatod a kérdés a processzorokról szól.

dec. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Ha játék ez mindent elmond. Ennyi.


7800x3D, ha nem renderelsz CPU-n non-stop akkor nincs ettől feljebb, játékra rosszabb a 7900/7900x3D

Ha 1440p vagy 4K a játék a 7600x is bőven jó

[link]


Ha elégedett vagy a jelenlegivel. Érdemes a következő generációra benevezni majd egyszer.

dec. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen mindent! :)
dec. 3. 02:14
 20/20 anonim ***** válasza:
32%

#17.

Akkor végeredményképpen semmi értelme, ha úgy is olyan helyzetben használod ahol nem jön ki köztük a különbség...

dec. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!