Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A AMD Ryzen 5 1600AF CPU a...

Pillowtalk2216 kérdése:

A AMD Ryzen 5 1600AF CPU a feladatkezelőben miért ír 2 magot?

Figyelt kérdés
dec. 3. 00:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Futtatásba (windows gomb + R) beirod hogy msconfig, utána oda mész hogy Rendszerindítás, azon belül Speciális beeállitások..., és ott pipáld be a Processzorok számát (ha nem lenne), és ted maximum értékre (ami neked 6 lesz)
dec. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A BIOS is tudja korlátozni, a setupban a CPU beállításoknál állítsd kézire és az összes magot engedélyezd.
dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Közben megoldottam még az éjjel.


A probléma ott volt, hogy az msconfigban>Rendszerindítás>Speciálisbeállitások-nál a procceszorol száma már nekem be volt pipálva és maximum értéken volt, és ez volt a baj. Vissza állítottam(kipipáltam)

És egy restart után már a feladat kezelőben 2 mag 4 szál helyett 6 mag 12szál-t írt..


;)

dec. 3. 10:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha be volt pipálva és a maximum értéken volt akkor elvileg minden magot engedélyeznie kellett volna nem? Vagy 12 mag ( szál ) helyett csak 2 ( 4 szál ) volt ott?
dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy Proci és alaplap csere volt, és ujra telepítés elmaradt.. A maximum érték 4 volt ott..


Ez előtt egy i5 4460 volt a gépben! ;)

dec. 3. 19:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja így érthető, amúgy ettől független dobj fel egy új rendszert, ilyenkor tényleg nem árt, még elhet gyorsabb is lesz.
dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Frissítettem windows 11-re így elég szerinted? Elég "gyors" most
dec. 4. 05:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Win alól futtattad a frissítést, vagy tiszta telepítés?
dec. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Win alól, mert feldobta lehetőségnek ;)
dec. 6. 05:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Lemezről vagy pendriveról csináld tiszta telepítést
dec. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!