Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kicseréli a media markt a...

Kicseréli a media markt a fejhallgatómat?

Figyelt kérdés
Bő egy hónapja vettem egy fejhallgatót a media marktban, amire 1 év garanciát kaptam. Most sajnos a jobb oldala nem szól. A dobozán történt egykis szakadás amikor kibontottam (ezt leszámítva semmi baja). Egy ilyen a dobozon levő kb 5 cm szakadásnál, még kicserélik a fülest, vagy már nem érvényes a garancia?

dec. 5. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Személyzet jófejségén múlik, egy próbát megér.
dec. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
69%
Aha
dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Otthagyod a másik dobozt...
dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
A jelenleg érvényes és hatályos jogszabájok alapján a garanciát nem köthetik a doboz meglétéhez egyáltalán. Szóval ha azt kidobod a szelektívbe, akkor sem mondhatják, hogy nem.
dec. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 es voltam, és annak a nyomoréknak, aki "Nem Hasznos"-t nyomott, íme a rendelet erre vonatkozó része (de te gyűjtsed az összes dobozt, amíg élsz):

270/2020. (VI. 12.) Korm. rendelet

az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet, valamint az egyes javító-karbantartó szolgáltatásokra vonatkozó kötelező jótállásról szóló 249/2004. (VIII. 27.) Korm. rendelet módosításáról


3. § Az R. 4. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:


„(1) A jótállásból eredő jogok – a (3) bekezdésben foglalt kivétellel – a jótállási jeggyel érvényesíthetőek, amelynek nem tehető feltételévé a fogyasztási cikk felbontott csomagolásának a fogyasztó általi visszaszolgáltatása.”

dec. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A garancia nem vonatkozik mehanikai sérülésre.

Pl ha elszakadt a vezeték (is).

dec. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"annak a nyomoréknak" ugyan nem én voltam, de minek felhúznod magas mások miatt...?

Itt a gyk-n vannak furcsa értékelések. Néha azt sejtem maga kérdező nyomogat, csípőből minden leértékelve.

dec. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!