Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a laptoppal?

Mi lehet a laptoppal?

Figyelt kérdés

Vásároltam ma egy laptopot, de nem akar beindulni. Csak a logót mutatja:

[link]

Ennyi. Biosba se enged belépni, ha megnyomom a bios gombját, elkezd sípolni hosszan. Akitől vettem azt mondta, tett rá valami módosított rendszert így támogat jobb procikat is.

Majd írok reggel neki, de hátha csak én vagyok béna, és nem bírom elindítani… lehet kellene rá windowst tenni? Őszintén nem tudom van-e rajta.



dec. 13. 00:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó kulcsszó segítség akart lenni :)
dec. 13. 00:43
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem! Ne várd meg a reggelt!

Most azonnal jöjjön át és nézze meg mi a gond.

dec. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Humoros vagy…

Ha arra utalsz, hogy “Vásároltam ma egy laptopot” az a rész téves, nyilvánvalóan tegnap vettem.

Most oda jutottam, hogy kivettem az egyik ram modult, és csak eggyel indítottam el, így elindult, de azt mondja, bootable device was not found. Insert disk and press any key to continue. Beletettem egy windows 11 telepítőt de ugyanezt írja. Sajnos cd meghajtó nincs benne így nem tudok rá eindows 7-et tenni mert olyan lemezem van telepítősben

dec. 13. 02:09
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Hát elég sok sebből vérzik ez a vásárlás.

Miért nem próbáltad ki, amikor megvetted? Vagy csak látatlanba vetted netről, valahonnan az ország másik végéből? Hiba volt.

És miféle rendszert rakott rá az eladó? Jobb, újabb processzorokat egyedül csak bios frissítéssel kezel egy alaplap. Egyáltalán lehet ebben a laptopban cserélni a processzort?

A Win 11 telepítő meg lehet azért nem indul el, mert ez a laptop nem támogatja. Próbálkozzál Win 10-el. Másrészt a telepítő elindításához be kell állítani a boot sorrendet és az USB-t kijelölni. Ehhez nem kell a biosba lépni, Fujitsu laptopnál a boot menüt az F12 funkciógombbal lehet elérni a gép bekapcsolásakor.

dec. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Kérdezd meg itt, mit jelent a hosszú sípszó (már ha nincs rövid).
dec. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 P.O.C. ***** válasza:
74%
Windows 7 -et is simán lehet telepíteni USB -ről. Bár reménykedj benne, hogy nem akkora hulladék a gép, amin csak az fut normálisan.
dec. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4: kipróbáltam, akkor bejött a windows 11, utána mondta letölt még egy ket frissítést, úgy adta ide.

Néztem videót és sikerült a boo sorrendet átalakítani, egyik ismerősöm tett rá windows 8.1-et de így se tudom használni mert bele van nagyítva a képbe, mindent nagyban látok. Feltettem a driver bostert az talált 14 hiányzó illesztőprogramot, de a display adapter és a processzorhoz nem talált illesztőprogramot.

dec. 13. 10:56
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja igen és akitől vettem azt mondta, újabb biost tett rá hogy jobb procikat is felismerjen. Alapból intel 4th gen i7 processor volt benne most pedig intel xneon
dec. 13. 10:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

1. FU-SI laptopok mindig is a hulladék kategóriába tartoztak.

2. Tök semmi értelme nincs BIOS-t frissíteni ha úgyse használsz benne más procit, mint eddig

3. Erre a gépre valszleg csak Win7 fog rámenni, vagy valami normális Linux

4. Rendszert lehet pendriveról is telepíteni, nem csak CD-ről

5. Az ilyen driverbooster és hasonló vackokat el kell felejteni. A gyártó weblapjáról kell letölteni a drivert

6. A Xeon az alapvetően szerver proci, szerintem valamit hackelt vele az illető

dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

I7-9750h típusú processzort cserélt le egy XNeon e31505mv6 fajtára azt mondta ehez kellett módosítani a biost hogy befogadja a processzort.

16 gigabájtos ddr 4 van benne, 1 terabyte ssd és intel quadró display adapter.

Próbáltunk windows 11-et de nem felel meg a követelményeknek

Azt írja legalább 8gb ram kell pedig ennyi van benne meg a secure biost kell bekapcsolni

dec. 13. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!