Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen csatlakozójú UTP kábel...

Hubajakab111000 kérdése:

Milyen csatlakozójú UTP kábel kell, hogy a wifi routeremet és és a Play Station5ömet össze tudjam kapcsolni úgy hogy működjön?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azért teszem fel a kérdést mert azt hallottam, hogy a PS5nek csak az RJ45ös csatlakozó jó, ez igaz?

Azt tudom hogy a routerbe jó bármilyen, de hogy a PS5nek csak az RJ45ös csatlakozó jó?

Köszi a válaszokat



dec. 15. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

A routereknek is csak az rj45 a jó, az az általános csatlakozó fizikai formája 🙂


Minőségre van cat5, cat5e, cat6, ...; vannak merev, vannak hajlákony kábelek; vannak beltéri/kültéri; vannak különféle szigetelések, mint U/UTP (vagy csak simán UTP) ami szigeteletlen, S/FTP (az érpárok mind külön szigeteltek, és az egész is be van szigetelve egy fóliával is)


Neked ilyenekre nem kell figyelned! Egyszerű utp/ethernet/internet/akármi címszavú kábel jó lesz neked. Mindegyiken át fog menni a gigabites sebesség is ilyen beltéri távokon.

dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én néztem a bestbyte oldalán, egy ke-line utp kábelt az rj45 csatlakozót ír, viszont néztem egy iris UTP kábelt is viszont az a csatlakozójára utp-t ír és nem rj45öt
dec. 15. 16:21
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi a különbség az rj45 és a sima utp között?
dec. 15. 16:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Az UTP kábelen ha van rajta csatlakozó annak a típusa az RJ-45.


Kategóriák:


CAT1 - telefonkábel (hangátvitel, 2 érpár)

CAT2 - maximum 4 Mb/s adatátviteli sebesség

CAT3 - 10 Mb/s az adatátviteli sebesség

CAT4 - max. 20 Mb/s adatátviteli sebesség

CAT5 - 100 Mb/s adatátviteli sebesség

CAT5e - 1000 Mb/s átviteli sebesség

CAT6 - 1000 Mb/s átviteli sebesség

CAT7 – 10Gbit/s átviteli sebesség

dec. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:
Az hogy az UTP a kábelt jelöli, az RJ45 meg a csatlakozót.
dec. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Argloss ***** válasza:

RJ45 csatlakozó típus, az UTP az meg kábel típus. Hibása volt jelölve az oldalon ennyi az egész.


Unshielded Twisted Pair - árnyékolatlan, csavart érpáras vezeték

dec. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!