Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az RTX 3050 videokártyákat...

Az RTX 3050 videokártyákat miért árulják használtan is olyan drágán?

Figyelt kérdés

Egy RTX 2060-hoz már hozzá lehet jutni néha 45-50 ezer forintért. Akkor egy RTX 3050-hez miért nem lehet hozzá jutni átlag 5-10 ezerrel drágábban? Az RX 6600 is ilyen áron megy mondjuk. Ami már viszont érezhetőbben gyorsabb. Szerintem jobban megéri a 2060-al szemben mert alig gyengébb már ahol gyengébb. +2gb vram és újabb architektúra. De az a gáz, hogy néha még az RTX 2070-töl is drágább ami meg aztán már szerintem végképp sokkal gyorsabb.

Nem tudom az emberek akkor milyen jogon árulják ilyen rossz áron amikor legalább ha nem is más de használtan tök jó alternatívát lehet belőlük csinálni. Megveszi egyáltalán ezeket valaki amikor ennyiért sokan kapnak RTX 2070 Supert ami már tuti érezhető különbség vagy RX 6600 XT lassabb kicsit de a 3050-et ez is megeszi vagy ha újabb kell akkor RTX 3060 12gb is van már alig drágábban ami sokkal jobb deal és alázza a 3050-et főleg nagy felbontáson.


dec. 19. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem akarnak sokat bukni rajt. Pedig fognak, mert annyiért nem nagyon veszi meg senki, vannak sokkal jobb ajánlatok, ahogy írod. Újonnan ostobaság volt 3050-et venni már alapból, az egyik legfeleslegesebb, legrosszabbul pozicionált videokártya.
dec. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem sokan vettek RTX3050-et emiatt kicsi a kínálat a használt piacon.
dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3050 újonnan és használtan is egy értelmetlen jószág 😄 újonnan 70-ért használtan 40-ért egy értelmes belépő modell lehetne.

De így a RTX4060 és RX7600 alá egy hajszálnyival beárazva (erről főleg az elmúlt 2-3-év tehet) egy igazi felesleg. A hiány után ott maradt mindenki nyakán.

dec. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Értelmes low cost kártya nincs jó pár generáció óta, talán a 1050Ti volt az utolsó, ami ilyen volt.
dec. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A vga piac már rég egy kabaré. Mi sem bizonyítja jobban, hogy még ma is kapható újan gt730, aminek már 6 éve sem volt semmi értelme, révén 10 éve is irodába szánták.

[link]


Ezek után kár csodálkozni a 3050-en, viszonylag új konstrukció.

dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
79%

Én meg azon csodálkozom egy sz**os 1660 Supert újonnan miért nem tudnak levinni 50k alá?! Sok ember megvenné szerintem, ellenben a mostani röhejes árával...


Inkább fizetek cloud gamingre.

dec. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!