Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez egy olyan fejlesztés lesz...

Ez egy olyan fejlesztés lesz amihez sokáig nem kell majd hozzányúlnom legalábbis a processzorhoz?

Figyelt kérdés

Ezzel a jelenlegi gépemmel több mint 5 évig kihúztam gond nélkül most hasonlót szeretnék építeni. De az olcsóság nevében nem akarok foglalatot váltani. Vagyis az alaplap Msi B350 Pro Carbon maradna, 256gb sata ssd, 1Tb HDD de kap még egy m.2 ssd-t. És van 2x8gb Corsair Vengence 3200mhz piros ram venném hozzá még egy ugyanilyen kitett a fejlesztést ilyenre akarom megejteni! A gép egyenlőre leginkább csak játékra lenne használva! Ha videokártyát akarok cserélni akkor lehet kell már erősebb de ahogy látom még egy Ryzen 9 5900X is elég a mostani csúcs 4090 alá is. Az 5800X3D meg több fpst hoz. De nem gondolom, hogy a jövőre ennek az új megfelelőjét 5070 vagy 5070 Ti megvásárlásra kerülne nem szoktam olyan gyakran váltani. De nincs teljesen kizárva. De oda szerintem úgyis elég lesz még.



Ryzen 9 3900X cseréje Ryzen 7 5800X3D processzorra “Használtan is megveszem ha van jó ajánlat!”


Endorfy Fortis 5 CPU hűtőt nem tudom érdemes e cserélni!



[link]

Ilyen kit van a gépben és ugyanazzal akarom bővíteni


M.2 SSD: [link]


Gépház: Sharkoon LIT 200 RGB csak nem muszáj ezt sem cserélni


Tápegység: Approx APP550PSV2 550W Ez cserélve lesz most Adata XPG Kyber 850W ra


Vga: Msi RTX 2080 8gb csere ZOTAC GeForce RTX 4070 Ti AMP Extreme AIRO


Monitor: Tesla 22MC625BF Monitor Pedig cserélve lesz erre azért, hogy 1440p és 4K is elérhető legyen rögtön Cooler Master Tempest GP27U


dec. 20. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Hub...meg az a táp🥴, attól lejjebb nem nagyon van szerencsés vagy, hogy minden jó. Bár 40 ezer körül inkább egy 750W Seasonic Focust vennék.

[link]

Ha spórolnál inkább ezt:

[link]

vagy

[link]

Ha nem akarsz platformot váltani az 5800x3d-vel ezt kimaxolod, bele raksz még 16GB RAM-ot és kész. Ami elötte volt hűtő, ház...stb hibátlan, ha csak neked nem tetszik valamiért, ahol el volt a 3900x ott el lesz az 5800x3d is.

dec. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én azon csodálkozok, hogy azzal a táppal minden gond nélkül ment az a gép bár erről nem írtál crashelések, leállások és persze azokon kívűl, hogy nem durrantott el semmit a gépedben. Meg, hogy letudja adni azt a 470-550W teljesítményt ami egy RTX 2080 alá már elég lehet. Szerintem jó az az ATX 3 táp nem annyival gyengébb mint a Seasonic Focus. Nem tudom minek ajánlani olyan tápot ami nem ATX 3. Ha van arra is pénz, igaz, hogy vannak kivételek. De ez is elég lehet később egy RTX 4090 mellé is. A 850W pedig három ezerrel drágább mint a 750W. De jogos, hogy a psu Tier Listen nem találom legalábbis cultisten de ha a Gold hatásfokot megkapta biztos nem lehet rossz. Nem azért mert a Seasonic B12 Bronze pl sok Goldot felül múl. Hanem mert rossz tápokra nem nagyon szoktak Goldot adni.


A 3900/5900X 12 magosak lehet kicsit időtállóbb lesz 10 év után. De az 5800X3D 15%-al jobb mint az 5900X a 3900X-töl vagy 35%-al. És a 8 mag 16 szál nem ma lesz kevés játékokra. És szerintem simán jó lesz évek múlva is. Intel 13600, 12700 szintet súrol szóval. Persze ezek még időtállóbbak. De AM4 platformról leginkább AM5-re lenne érdemes menni.


Alaplap szintén problémás lehet abból a szempontból, hogy pci-e 3.0 támogatása van. Ami pl elvileg azoknak a kártyáknak kevés lesz amik két generáció múlva jönnek majd 3-4 év múlva. De te úgyis váltani fogsz szerintem gépet. De az 5800X3D van annyira erős, hogy még akkor is lehet elég lesz az akkori felső-középkategóriás kártyáknak is.


A videokártya hossza 355mm amit kinéztél a házad hossza 350mm kártyákat támogat ami lehet +-2-3mm de szerintem a te kártyád már nem fog beférni. Megvan az a lehetőség, hogy veszel új házat. A Zotac AMP Extreme kártyák hűtése főleg ennek az Aironak jó smúgy nagyon. Jobb mint egy Msi, Asus csúcs. De kicsit olcsóbban van a sima AMP Airo az kisebb és nem marad el sokban 5 fokkal max melegebb lesz a kártya. De úgyis 55-65 fok között lenne így meg a max talán lesz 70. 80-85 alatt úgysem számít. Vagy pedig eladod a házat és akkor veszel valami ilyesmit a második már igazán jó lehet majd a jövő csúcs kártyáinak is!

[link]


[link]


Monitor pedig oké a 4K 27col. De ennyiért már kapsz ugyanilyen képfrissítéssel 32 colosat is.

dec. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 Mondjuk lehet jó lesz ez az Adata, elég kevés információ van róla, és az sem zeng ódákat róla.

Az Adatára 1év (5év van a honlapunkon) garanciát vállalnak a kiskerek a Seasonicra a fukarabbak is 5-öt, a jobbak 10-et.

A Seasonic moduláris lehet hozzá gyári 12VHPWR kábelt kapni igaz 7-8 ezer. Az Adata 40-ért fix kábelekkel van.

40 ezerért még mindig nem látom jó vételnek az Adatát.

Mikor ez 53 ezer.

[link]

Egy majd félmilliós "fejlesztésnél" ez nem tétel.

dec. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja az 53 ezres Seasonic ATX 3.0-ás.
dec. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!