Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan és mennyiért lehet...

Hogyan és mennyiért lehet processzort cserélni ebben a gépben? (*lent*)

Figyelt kérdés
Van nekem egy lenovo t470 laptopom, amit iskolához használok, (animációs szakon vagyok, ahol erős gép kell, nem ilyen kis otthoni gép) és komolyabb proceszort szeretnék bele venni. Jelenleg egy 2 mag, négy szálas intel core i7 7500U-s processzor van benne, és ezt lecserélném egy Ryzen 5 1600-ra, ami az otthoni pcm-ben is van.(mivel ezt a gépet viszem-hozom.) Hogyan lehetséges ez? Mennyibe kerül a kicserélés? Esetleg másik processzort válasszak? Mindenképp minimum 4 vagy 6 magos legyen, mert nem tudom az a ryzen, ami az én nagy számítógépemben is van, az vajon van-e laptophoz is, vagy ugyanaz.

#processzor csere #Lenovo_T470 #Ryzen5/1600
dec. 27. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenre nincs lehetőséged. Átforrasztással talán tudsz cserélni 7gen i7-re, de az többe kerülne mint amit a laptopod ér.
dec. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan lehetséges ez?"

Sehogy. Eleve laptopban proci csere elég problémás, de Intel-ről AMD-re váltani még asztali gépben sem tudsz alaplap csere nélkül.

Megoldás: veszel egy izmosabb laptopot.

dec. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Bard szerint lehet:

Igen, megváltoztathatja a processzort egy Lenovo T470-ben. A T470-nek csatlakozós processzora van, így könnyen eltávolítható és kicserélhető másikra. A T470 támogatja az 6. és 7. generációs Intel Core processzorokat.


A Lenovo T470 processzorának megváltoztatásához szüksége lesz a következő eszközökre:


Egy Phillips csavarhúzó

Egy Torx T4 csavarhúzó

Egy vékony kihegyezett eszköz

Termálpaszta

Íme a lépések a Lenovo T470 processzorának megváltoztatásához:


Kapcsolja ki a laptopot, és húzza ki az áramforrásból.

Vegye ki az akkumulátort.

Vegye ki a tíz csavart, amelyek a laptop alsó paneljéhez rögzítik.

Óvatosan pattintsa ki az alsó panelt a vékony kihegyezett eszközzel.

Keresse meg a processzor csatlakozóját.

Lazítsa meg a négy csavart, amelyek a hűtőt a processzor csatlakozójához rögzítik.

Óvatosan emelje fel a hűtőt a processzorról.

Távolítsa el a régi termálpasztát a processzorról és a hűtőről egy bolyhtalan ruhával.

Tegyen egy vékony réteg új termálpasztát a processzorra.

Illessze be az új processzort a processzor csatlakozójába, és óvatosan nyomja le addig, amíg megfelelően illeszkedik.

Helyezze vissza a hűtőt a processzor csatlakozójához, és szorítsa meg a csavarokat.

Csukja be az alsó panelt, és szerelje vissza a csavarokat.

Helyezze vissza az akkumulátort.

Kapcsolja be a laptopot, és csatlakoztassa az áramforráshoz.

Az új processzort most felismerheti a BIOS és a Windows. Lehet, hogy új illesztőprogramokat kell telepítenie a processzorhoz.


A Lenovo T470 támogatja az 6. és 7. generációs Intel Core processzorokat. A pontos típusok a következők:


generáció:

Intel Core i3-6100U

Intel Core i5-6200U

Intel Core i7-6500U

generáció:

Intel Core i3-7100U

Intel Core i5-7200U

Intel Core i7-7500U

A processzor kiválasztásakor figyelembe kell venni a laptop tápegységének teljesítményét is. A T470 tápegysége 65 wattos, így a 25 wattnál nagyobb TDP-vel rendelkező processzorok nem lesznek kompatibilisek.


Íme néhány konkrét példa kompatibilis processzorokra:


Intel Core i3-6100U

Intel Core i5-6200U

Intel Core i7-6500U

Intel Core i3-7100U

Intel Core i5-7200U

Intel Core i7-7500U

Ha nem biztos abban, hogy melyik processzor a megfelelő az Ön számára, forduljon a Lenovo ügyfélszolgálatához.


Árak körülbelül:

Intel Core i3-6100U: 43,900 HUF

Intel Core i5-6200U: 55,900 HUF

Intel Core i7-6500U: 77,900 HUF

Intel Core i3-7100U: 39,900 HUF

Intel Core i5-7200U: 47,900 HUF

Intel Core i7-7500U: 67,900 HUF

dec. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Bard szerint lehet:"


A valóság szerint meg nem.

dec. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elhittem Bard-nak, hogy olyan socket-es, amei em forrasztott.

Én is úgy tudtam hogy forrasztva vannak, de gondoltam hátha nem mindegyik.

Reméltem, hogy ilyen esetben, amiről sok információ van, reálisat mond a Bard, ezek szerint nem.

dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szvsz ez hülyeség. Az intel ark csak BGA Kaby Lake mobil procikat listáz, azokat forrasztás nélkül nem lehet cserélni.
dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Hát akkor így marad... vagy intelben váltok max. De inkább nem. Köszönöm!
dec. 27. 15:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!