Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Irodai számítógépbe intel...

Irodai számítógépbe intel vagy amd processzor a jobb?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert sokszor láttam mikor selejteztek le gépeket vagy mikor itt ott irodában jártam leginkább intel processzoros gépeket láttam.

dec. 27. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik adott összegért a jobb teljesítményt nyújtja.
dec. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem csak azt mondják az intelnek állítólag gyorsabb a memória kezelése meg az egymagos teljesítményt szokták még mondani.Bár lehet általános irodai körülmények között ez nem észrevehető annyira?
dec. 27. 18:05
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Sokan meg azt mondják, hogy a Föld lapos...
dec. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért selejteznek leginkább intel processzoros irodai gépeket, mert volt egy korszak amikor az intel piaci részesedése meghaladta a 90%-ot,az OEM-eknél évekig teljes intel dominancia volt. Azok a gépek most kopnak ki.


Azóta eltelt pár év és ma már az általad felsorolt kijelentések egyike sem áll meg és az intel is elvesztette korábbi piaci részesedésének egy részét.


Ma teljesítményben és szolgáltatásokban ezen a vonalon kb egyformát nyújtanak, azt éri venni ami olcsóbb.

dec. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát i3 procit néztem meg egy 4300G amd procit árban legalább egy tizessel drágább az intel meg az L3 chace az amd-ben 4mb az intelben meg 8mb az amd max órajele 4000mhz az i3 órajele meg 4400mhz
dec. 27. 18:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sejtettük, hogy te írtad ki az előző kérdést is. Irodai munkánál ezek a paraméterek semmit nem jelentenek.


Itt megnézed a Geekbench adatait, ez kb irodai munkát mér:

[link]


~teljesen ugyanazt tudja mindkét processzor ilyen felhasználásnál, irodai munkában semmi különbséget nem fogsz közöttük észrevenni.

dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb (átlagos) irodai munkára egy ARM processzoros Raspberry PI teljesítménye is többszöröse annak ami szükséges.
dec. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!