Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hálózati diagram?

Hálózati diagram?

Figyelt kérdés

Adminisztrátor munkára jelentkeztem. Volt feladat, de nem tudtam megoldani. Ezt hogyan kellett volna?


Rajzoljon egy egyszerű hálózati diagramot: van 20 számítógép, 1 router, 4 switch, 5 szerver, és egy kis IP blokk.


Egyáltalán mi az az ip blokk? Ha beírom a google-ba ip cím tiltás találatokat ad.


Összekötögettem őket aztán rám néztek ilyen szánakozó tekintettel, majd jött az e-mail, hogy :


Ezúton tájékoztatjuk, hogy jelentkezését a pozíciónkra nem tudjuk elfogadni. Sajnálatos módon, a kiválasztási folyamat során a hálózati diagram elkészítésére vonatkozó feladat megoldásában mutatott hiányosságai alapján úgy ítéltük meg, hogy Ön nem felel meg a munkakör betöltéséhez szükséges szakmai elvárásoknak.


Bár értékeljük, hogy időt szánt a jelentkezésre, javasoljuk, hogy a jövőben alaposabban mérlegelje képességeit és azokat a pozíciókat, amelyekre valóban megfelelhet.



dec. 29. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"Egyáltalán mi az az ip blokk?"

IP-címtartomány.

dec. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Egyáltalán mi az az ip blokk?"

Gyanítom, egy IP-tartományra gondolhattak.

dec. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha nagyon kötekedni akarok, már maga a feladat is hibás, a szakmában eltöltött 15 év alatt egyszer sem hallottam blokknak nevezni a címtartományt, és egyébként alapelv, hogy egy feladat, specifikáció során mindig törekedni kell a legszakszerűbb, és legegyértelműbb megfogalmazásra.

További tapasztalatom, hogy hálózati diagramot legutoljára a rendszergazda tanfolyamon kellett csinálnom, 15 év alatt egyszer sem KELLETT, hogy csináljak. (Ettől függetlenül a saját dolgom megkönnyítésére szoktam csinálni, eddig mindegyik munkahelyemen - most vagyok a negyediken - akkora káoszt örököltem meg, hogy kellett valami, aminek segítségével átlátom a dolgokat.)

Ami meg a megjegyzésüket illeti: bunkók. Mondjuk ők legalább értesítettek, hogy nem vettek fel, sokan még ezt sem képesek megtenni (sőt, volt, ahol ígérték, hogy hívnak a döntésükkel kapcsolatban, de azóta sem hívtak, pedig annak már 12 éve. :D) De azért tipikus flegma suttyók, nem hagyták ki, hogy egyet beléd ne rúgjanak. Én azt mondom, ez sokat elmond egy cégről. Én is buktam már el interjú-feladatot, mégis teljesen korrekt hangnemben tudták közölni, hogy mi miatt utasítottak el, és emellett még külön elmagyarázta az interjúztató, hogy ha meg szeretném tanulni azt, ami ott nem ment, ahhoz hol, és milyen segédanyagokat találok, sőt, még arra is adott tanácsot, hogy hogyan gyakoroljak. Így is lehet. Meg úgy is, hogy burkoltan elküldenek melegebb éghajlatra.

(Egyébként kíváncsi lennék, hogy mennyire pontosan írták le, hogy miket várnak el?)

dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

És gyanítom azért voltak erre kíváncsiak, hogy tudod-e:

- mik a privát hálózati IP-címtartományok (10.0.0.0/8, 172.16.0.0/12, 192.168.0.0/16)

- hogyan kell ebből alhálózatot levágni (ezért emlegetnek "kis" IP-blokkot)


(#1 voltam)

dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos a hálózat nem az erősségem, de nem hittem volna, hogy ilyet kell majd rajzolni.


4, Így már sokkal érthetőbb. Valószínűleg direkt szivatásból írták bele, hogy aki nem ért hozzá úgy sem fogja érteni. Ti rögtön tudtátok mi az, én meg nem. Szóval ha úgy nézzük tényleg kiszűrték azt aki nem ért hozzá.


A leírásba annyi volt, hogy:


Feladatok


Helyi hálózat, szoftver és hardver üzemeltetése, rendszergazdai feladatok ellátása


Saját számlázó szoftver, szerviz és raktár szoftver üzemeltetése, adatbázis kezelési feladatok


...


Elvárások


Alapvető hálózati ismeretek (LAN, WAN, Internet, Subnet beállítások, Routolás stb.)

stb...


Amit kínálunk


Azonnali munkakezdés lehetősége

Átlagon felüli jövedelem és juttatás csomag

Laptop, mobiltelefon

Felkészült szakmai vezetés

Nyitott, támogató, csapatmunkára képes munkatársak

dec. 29. 23:36
 6/15 A kérdező kommentje:

De a legtöbb kérdésre tudtam a választ, mert a többi nem volt pl nehéz, de az is beugratós volt, mint pl.


Milyen portot használ a ping nevű parancs. És akkor ugye az nem használ portot


Meg soroljak fel 5 portot ami szerintem fontos.


meg mi a különbség a localhost és a 127.0.01 között.



Ilyen kérdések voltak.

dec. 29. 23:49
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

"Sajnos a hálózat nem az erősségem"

"Elvárások


Alapvető hálózati ismeretek (LAN, WAN, Internet, Subnet beállítások, Routolás stb.)"


És akkor mi volt a terv? Remélem jelentkezel kereskedelmi pilótának is, hozzáértés nélkül...

dec. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

"mi a különbség a localhost és a 127.0.01 között"


Van különbség?

dec. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8 - van. A 127.0.0.1 egy IP cím, a "localhost" meg egy hosztnév. Persze ugyanazt az eszközt azonosítja, de ha szigorúbban nézzük, akkor nem ugyanaz.


"Meg soroljak fel 5 portot ami szerintem fontos." - ez meg miféle kérdés? :-) "Fontos" portok..

dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9


De ez milyen hülye kérdés, hogy mi a különbség a kettő között? Én fél órát gondolkodnék rajta, mert az, hogy a localhost egy hosztnév a 127.0.0.1 pedig egy IP cím, ez annyira nyilvánvaló, hogy nekem eszembe se jutna, hogy valaki erre kérdez rá.

dec. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!