Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Radeon RX 7900XT 20GB...

AMD Radeon RX 7900XT 20GB DDR6 vagy ASUS ProArt GeForce RTX 4070 OC 12GB GDDR6X?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is Boldog új évet!


Jövőre szeretnék új konfigot vásárolni, mert a mostani kezd már lassacskán kevéske lenni.


Az előzőt, egy jóbarátom állította össze, de ezt az újat valamelyik webshop-ból tervezem megvásárolni.

megütötte a szememet egy számomra érdekes dolog.

Sok oldalon a komolyabb gépekben RTX 4070-es (12 GB) kártya van, és én is így számoltam, hogy ezt szeretnék minimum


Tegnap egy olyan oldalra tévedtem fel ahol viszont egy Radeon RX 7900 XT lapul a maga 20 gigájával.


A két kártya között árban 110 ezer van.

A Radeon-os gép ára 885 ezer

A Geforce-os gép pedig 800 ezer.

Nvidiából 20 Gigásat nem is találtam, csak 16 meg 24, de az meg milliós tétel.

RTX-nek van az ismerőseim között nagyobb hype-ja, Radeonokról nem is igen hallok.

Egy árukeresős linket bedobok ide, a két kártya összehasonlításáról.

Szerintetek megérné a Radeon ezt a felárat? Néztem YT-n a két kártyáról összehasonlító videókat. Azért az a 20 gigás kártya nagyon nem teljesített jobban... valami 10-20 nééhol 30 FPS-el tudott többet a kisebb vetélytársánál.

Remélem jól linkelem az össze hasonlítást.

Normális hangvételű kommentek jöhetnek, lehülyézésre nem vagyok kíváncsi.

Gondolataitokat előre is köszönöm!


[link]



dec. 31. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy korrekt teszt, megtalálod benne mindkettőt:

[link]


Az újabb driverekkel a Radeon jobban megy, mint a megjelenéskorival ezért érdemes frisebb teszteket nézni. A 20GB VRAM előnye igazából 1440p-ben ls 4Kban HQ textúrák használatánál jön elő, pl itt egy extrém példa:


[link]


Az a majd 30fps az közel kétszer akkora teljesítmény. Van még ilyen, de ezeket én erősen fenntartással kezelem mert nem tudjuk, hogy adatok tényleg valósak-e:


https://www.youtube.com/watch?v=lR8V73oTWeU


Általánosságban natív felbontáson 1440p-ben és 4K-ban bőven jobb az RX7900XT. Ray Tracing terén valszeg hasonló a teljesítmény vagy talán az RTX4070 jobb egy hajszállal ( a 4070Ti jobb) illetve ott a DLSS is az nvidia oldalán.


Ha natív felbontáson ( tehát nem felskálázással,FSR-ral,DLSS-el) játszol akkor az RX7900XT jobb, főleg ha magas felbontáson használod. Ha olyan játékokat tolnál ahol a Ray tracing fontos, ott lehet jobb az RTX4070 viszont ezért cserébe beáldozod a többi dolgot. Ez leginkább attól függ, hogy te melyik "stílust" preferálod.


Hosszabb távon lehet előnye a több VRAMnak is.


Ami szerintem hasonlóan fontos, hogy mi vna a gépben még a videókártyán kívül. Lehet tele van pakolva olyna dolgokkal amiknél van jobb vagy olcsóbb és akkor faragni tudsz az árból.

dec. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél, elég becsapós, mert 7900 XT kapható mintegy 50 ezerrel olcsóbban is.

[link]

Így nézve mindjárt jobbnak tűnik az ár-teljesítmény arány.

Persze a 4070 is remek kártya, kiváló fogyasztással, de be kell látni, hogy eggyel alacsonyabb kategóriát képvisel. A Radeonokat mindig olcsóbban kapod meg, ha az egységnyi forintra vetített FPS számot nézed, 1-2 speciális eset lehet talán kivétel.

dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm a korrekt és precíz kifejtést.

Második: Valóban van olcsóbb, és igazad van, hogy így kedvelhetőbb az ára is.


Ezért is tettem fel a kérdést, mert mindenki RTX RTX RTX, de Radeon-ról meg alig hallok.


Hasznos dolgokat írtatok mindketten. Köszi szépen! :)

dec. 31. 16:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy jól értem, de ha azt tervzed hogy előre összeépitett gépet veszel én nem javaslom. Bármilyen jó is a bolt az alkatrészeket nem úgy állítják össze ahogy azt te magadnak tökéletesen tudnád, pl rosszabb tápegység, rosszabb alaplap. Mindezek mellett pedig jóval drágább, ezt a pénzt pedig fektethetnéd az alaktrészekbe is.


Visszatérve a kérdésedre.

Az AMD ebben az árakategóriában jobb teljesítményt kínál ugyan annyi, illetve néha kevesebb pénzért. (Ez persze nem igaz ha a csúcskategóriát tekintjük)

Úgyhogy látatlanban én a 7900XT-t javasolnám viszont ha fontos a Ray-Tracing akkor kötve vagy az Nvidiához. Viszont a 7900XT biztosan időtállóbb lesz a 20GB VRAM miatt. Persze ezt az egészet nagyban befolyásolja hogy mivel játszol.


Ha a kompetitiv jatekok érdekelnek pl Warzone, CS2 vagy ne adj isten Fortnite akkor vedd az AMD-t

Ha viszont a Cyberpunk, majd később GTA VI érdekel jobban jársz az Nvidiával.



(Szerintem egyébként a 4070 pont egy nagyon rosszul árazott kártya a teljesítményéhez képest olcsóbbnak kellene lennie, dehát ez a piac márcsak ilyen)


Remélem segítettem :)

jan. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, előre összerakott gépben gondolkodom. Nyilván van némi felár, ha egy cég csinálja, és minden alkatrész drágább, de az én szaktudásom ehhez sajnos kevés. Annyira nem vágom, hogy mi mivel szeret egy gépházban élni. Ismerősöm aki megálmodna egy életképes masinát meg sajnos nincs. Köszi a válaszod! :)
jan. 6. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!