Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul az új táppal...

Miért nem indul az új táppal a gép? Selejtes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom életrekelteni az új táppal a gépem. Amikor a kapcsolóját bekapcsolom, áramot kap a gép, felvillannak az alaplap fényei, majd megnyomom a gép főkapcsolóját, akkor elindulnak a ventik de abban a másodpercben le is állnak, tehát el sem indul, semennyire sem. Triplán ellenőriztem ezeket a kábeleket, nem lifeg, nem lóg ki, normálisan csatlakoznak.


Ott tartok most már, hogy csak a proci meg az alaplap kábeleit dugtam be és úgy sem. Megjegyzés, a régi táppal ugyanezzel az eljárással (két kábel csak) azonnal indul mint eddig, felpörög, bootol.


Az alaplap:

Asus Prime B350 Plus


Táp:

be quiet! Pure Power 11 600W


A régi:

Fractal Design Integra M 450W


Laikus kérdés, de van olyan, hogy egy alaplap max hány wattos tápot bír el? Annyit találtam csak, hogy ennek a lapnak minimum 300W kell.


Köszönöm!



jan. 1. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy nagyobb táppal ne indulna el. Úgyis csak annyi W-ot vesz fel az alaplap amire szüksége van.

Én valami rossz kábelcsatlakoztatásra gondolok mert ez egy minőségi táp.

Ha ott van még a régi táp, amivel elindult, csak tedd a ház mellé és dugd bele a kábeleit, hogy avval elindul-e.

jan. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A Front Panel kábeleit nézd át megint, hogy a + - kábelek jól vannak-e csatlakoztatva.
jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na hát nem tudom mi történt, de most jó... Már szét törtek az ujjaim úgy nyomtam be 100x-ra a kábeleket, meg a power sw-t újra (annak ellenére, hogy nem húztam ki) és most jó...


A Fractál még megvan igen, azzal elindult. Köszi mind a kettőtöknek a tippeket.

jan. 1. 20:46
 4/7 A kérdező kommentje:

Eddig tartott a csoda, várom a további tippeket. Gondoltam beteszem a helyére (a tesztelés miatt ugye a házon kívül volt) és továbbra sem akar indulni.


CMOS elemet kivettem kicsit, semmi, már a fali földelt konnektorba dugtam a tápnak a kábelét, szintén semmi. A Fractállal változatlanul pöccre.

jan. 1. 21:21
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Akkor az a táp lesz. Nem kell rajta meglepődni, időnként a jó minőségűe szériákkal is elfordul, hogy 1-1 darab selejtesen jön ki a gyárból. Ki kell a bolttal cseréltetni, ahol vetted.
jan. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta elindítani?
jan. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Visszavittem, mert gyanús volt, 14 napon belül voltam. Az üzletben megnézték táp teszterrel, halott volt ott is, úgy hogy most már egy másikkal megy a gép, de nem be quiet! hanem Fractal Design.
jan. 7. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!