Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2009-es kalóz win 7-es gépemet...

Gyula1971 kérdése:

2009-es kalóz win 7-es gépemet cserélném, de mire?

Figyelt kérdés

Csak alap internetezésre kell, játékok nem, grafika nem. Win 10-logikus,de...

A felhasználóknak emiatt csak három lehetőségük lesz 2025 után: fizetnek a Windows 10 frissítéseiért még három évig, új számítógépet vásárolnak, vagy valamilyen támogatott Linux-disztribúcióra váltanak. Ez utóbbi némi tanulást igényel, ellenben teljesen ingyenes.


Azt senkinek sem javasoljuk, hogy biztonsági frissítések nélkül használja tovább a számítógépét évekig.


támogatott Linux-disztribúció- ez meg mi?

[link]



#Win 10 támogatás vége-
jan. 3. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgyis meghosszabbítják a támogatást, ahogy anno az XP-nek kétszer is. Ott is volt egy nagyobb rendszerkövetelmény ugrás, ami hasonló szituációt eredményezett mint ami most van. Aztán a második meghosszabbítása után is miután már tényleg véget ért, évekig lehetett találkozni még vele céges és magán gépeken is, már a Win 10 is létezett mire teljesen kikopott az XP.
jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbiak a lehetőségeid:

1. Használod tovább a géped a nem jogtiszta Win7-tel.

2. Ha tudja futtatni a Win10-et, akkor megveszed az új, eredeti Mikroszoft-programot, és mindenféle csodát művelsz vele. Aztán vagy fizetsz a frissítésekért, vagy nem frissíted.

3. Ha tudja futtatni, a Win11-et, akkor megveszed az az új, eredeti Mikroszoft-programot, és mindenféle csodát művelsz vele.

4. Telepítesz valamilyen Linuxot, és élvezed a vele együtt járó kalandokat.

5. Kivágod a fenébe a 15 éves géped, veszel egy újat, megveszed hozzá az új, eredeti Win 11-et, és mindenféle csodát művelsz.

jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy ördögi dolog a Linux, ha nem ásod bele magad mélyen. Alap dolgokra mint netezés, multimédia, szövegszerkesztés, táblázat, prezentáció, pontosan ugyanolyan faék egyszerűségű mint a Windows. A legtöbb fizetős szoftvernek van ingyenes alternatívája Linuxra. A gond ott kezdődik ha játszani is akarsz, vagy valamilyen spéci hardvert használni amihez külön szoftvert adnak, nem natívan kezeli az operációs rendszer. A legtöbb esetben ilyen hardverek miatt marad régi Windows a gépeken, mert ezek a hardverek bőven túlélik az operációs rendszer támogatását, de a gyártó már nem foglalkozik vele, nem ad ki drivert újabbakra. De ha működik nem fogják csak ezért lecserélni.
jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"vagy valamilyen támogatott Linux-disztribúcióra váltanak. Ez utóbbi némi tanulást igényel,"


Hány óráig tanultad egy Androidos telefon használatát?

jan. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"támogatott Linux-disztribúció- ez meg mi?"

A Linux önmagában csak egy kernel, egy rendszermag, ez jelenti a "kapcsot" a hardverek és a különböző alkalmazói szoftverek (például egy webböngésző, egy irodai programcsomag) között, ez ütemezi, hogy a gép milyen feladattal foglalkozzon. Ezt a nyílt forrású (értsd: elérhető az a programkód, amiben ezt készítik, így egy szakavatott számára teljesen egyedivé tehető, hogy mit rak bele) kernelt a Linux Alapítvány kezeli, rengeteg céges és magánszemély fejlesztőmunkájának eredményeként.


Ehhez vannak különböző programok - az operációs rendszer kinézetét meghatározó ablakkezelő (KDE, XFCE, Gnome), böngésző (Firefox, Chromium, Chrome, Opera, Brave,...), fájlkezelő (Thunar, Double Commander,...), irodai programcsomag (Libreoffice), médialejátszók (mpv, VLC,...), stb... Ezekből több (tíz/száz)ezernyi van, lehet belőle válogatni.


A kernel és az alkalmazói programok összeválogatott halmazát nevezik disztribúcióknak. Ilyen disztribúciót több cég - mint például a Suse, az Oracle, a Red Hat vagy a Canonical - alapítvány, illetve lelkes magánszemélyek készít. Ilyen disztribúciók például az Ubuntu, a Linux Mint, a Debian, az (Open) Suse, a Fedora,.... (ezeknek egy gyűjtőhelye például: [link] )


Mint minden szoftvernél a Linux disztribúcióknál is van egy terméktámogatási ciklus, szóval egy bizonyos verziójú disztribúcióhoz egy adott ideig adnak frissítéseket, majd - amikor már jelentősebb változtatások lépnek életbe - új verzióra váltanak és a régi verzióhoz már nem adnak ki frissítéseket.


Például Ubuntu esetén:

[link]

Debian esetén:

[link]


Ezért írja a HVG cikke, hogy érdemes olyan Linux disztribúció-verziót választani, amihez egy jó ideig lesz terméktámogatás a disztribúció készítői által.

jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Linux Mint vagy Ubuntu jó kezdés lehet
jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha már a kérdésben is ilyen Windows 7 szerepel, a Windows 10 IoT Enterprise 2021 LTSC 2032 január 13.ig kapja a biztonsági frissítéseket, alap felhasználásra jó lesz.
jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!