Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Visszaveszik a betört monitort?

Visszaveszik a betört monitort?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az Emag-ról rendeltem kb. 2 hete egy Lg monitort, 56 ezer Ft értékben. Nem voltam itthon, így családtagjaim vették át a terméket. Mikor hazaértem kicsomagoltam, és beüzemelés után láttam, hogy be van törtve a képernyő. A sérülés kívülről nem látszik, maga a kijelző sérült. A futárszolgálattal voltak ERŐS problémák, ugyanis az egri címre kért rendelést elküldték először Fejér megyébe, majd miután írtam nekik, visszaszállítottak a központi raktárba, majd onnan került hozzám, majdnem 2 hetes kiszállítási idővel. Szerintetek visszaveszik? Vagy rám fogják kenni az egészet. Az ürlapot kitöltöttem, várok a válaszra. Tapasztalatokat ha írtok, akkor nagyon megköszönöm!

jan. 6. 01:17
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Ez teljesen egyéni elbírálás alá fog esni, tekintve, hogy nem kötelességük így visszavenni.
jan. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen említsd meg a szállítási malőrt, mert az benne van a futárszolgálat rendszerében és bizonyítja, hogy eleve gondok voltak a szállítás körül. Ettől függetlenül teljes joggal hivatkozhatnak arra, hogy átvételkor ellenőrizni kellett volna és jogilag teljesen igazuk is van ebben. Ilyen esetben nem marad más, mint a per.
jan. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Vannak pozitív, és negatív tapasztalataim is problémás szállítással kapcsolatban. (De többségében korrektek szoktak lenni.) Volt, hogy a futár a 40 ezres tech-cuccot odadobta a kölyökkutyának, mert lusta volt csengetni. Simán kártalanítottak, bár végül eljáráson kívül megegyeztünk a futárral, így ő kifizette, és így ő sem kapott megrovást. (Bár elég kekeckedő volt...) Volt olyan, hogy egy vízforraló összetörve érkezett meg, azt is szó nélkül kicserélték. De olyan is volt, hogy 4 helyett 2 DVD-gyűjtőtokot küldtek, na, ők mosták kezeiket arra hivatkozva, hogy csak akkor hajlandóak érdemben foglalkozni vele, ha a futár jelenlétében bontom ki a csomagot, és ő jegyzőkönyvet ír róla. Hadd ne ecseteljem, hogy ez mennyire életszerűtlen. Egyébként egy év múlva meg is szűnt az a cég, akiktől rendeltem.
jan. 6. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
És hogyan ellenőrizze átvételkor? Kinyithatja a csomagot a futár előtt, de gondolom nem hívhatja be hogy várja meg amíg beüzemeli. Mert írta hogy nem látszott rajta a törés, csak bekapcsolás után folyt meg a képernyő gondolom. Az is lehet hogy eleve gyári hibás volt.
jan. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!