Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám frissíteni az...

Hogyan tudnám frissíteni az ASUS Prime H510M-R alaplapomat?

Figyelt kérdés
A bios update megvan mert megtaláltam a hivatalos oldalon viszont nem tudom mennyire rizikós. Halottam olyanról hogy ha valamit elrontok meg is halhat a gép. Tudnátok nekem segíteni van egy 8gb-os pendrive-om is.

jan. 12. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. A hivatalos weboldalról:

[link]

letöltöd a BIOS-frissítést és a letöltött .zip archívumot kibontod:

[link]


2. A pendrive-ot formatálod:

- [link]

- de van rá parancssoros (cmd) alkalmazás is: [link]

FAT32 fájlrendszerűvé


3. Az 1. pontban letöltött archívumból kibontott BIOS-frissítést (ez jelen esetben a PRIME-H510M-R-ASUS-2402.CAP nevű állomány lesz) felmásolod a 2. pontban leformatált pendrive-ra.


4. Újraindítod a gépet, és belépsz a BIOS-ba (a rendszer indulásakor azonnal elkezded nyomogatni az F2 vagy Del billentyűt).


5. Advanced Mode --> Tool --> ASUS EZ Flash 3 Utility --> Enter billentyűvel kiválasztod.


6. A jobb/bal kurzorbillentyűkkel elnavigálsz a Drive mezőre.


7. A fel/le kurzorbillentyűkkel megkeresed a pendrive-od, majd Enter-t nyomsz.


8. A jobb/bal kurzorbillentyűkkel elnavigálsz a Folder mezőre.


9. A fel/le kurzorbillentyűkkel megkeresed a pendrive-on a frissítést, majd Enter billentyűt nyomsz - ezzel elkezdődik a frissítés.


10. Amikor végzett, újraindítod a géped.


Bővebben a kézikönyvben: [link]

jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást. Ma meg csinálom remélem nem fogok semmit elrontani. Egyébként miért jó frissíteni a BIOS-t? Gyorsabb lesz a gép vagy csak biztonsági frissítés ez? Azt hiszem 2020 vagy 2021-es BIOS van most rajta.
jan. 15. 11:08
 3/3 anonim ***** válasza:

#2: Az alaplap BIOS-frissítéseit taglaló oldalán:

[link]

szokták írni, hogy az adott BIOS-verzió milyen frissítést tartalmaz az előzőhöz képest.

Ezek általában a biztonsági hibákat javítják, a stabilitást növelik vagy például újabb processzorokat támogatnak (persze csak az adott foglalaton belül).

jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!