Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora tápegység szükséges?

Mekkora tápegység szükséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Új gépet raktam össze és több helyen is próbáltam kalkulálni a tápegység méretét.

Alaplap: GIGABYTE B760M DS3H DDR4

Processzor: i7 14700k

VGA: AMD rx 7800 XT

RAM: 32Gb ddr4



jan. 15. 20:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A 7800 XT-hez nem kell ATX 3.0 táp de a következő generációban már az AMD is ilyen csatlakozókkal fogja kiadni a kártyáikat. Én egész korrekt tápokat linkeltem és nem sokkal kerülnek többe már amelyik többe kerül mint a nem atx-es vetélytársaik és ezek a tápok jobbak azért már mint egy Seasonic B12/G12. A Chieftec Powerplay meg nagyjából egy szinten van a BQ Pure Power 12M táppal és egy árban vannak az Adata Core Reactor még jobb , és legalább ATX 3.0 mind2 na akkor melyik éri meg jobban, kártya táp csatlakozó ide vagy oda?!

És 600-650W is elég éppen egy ilyen konfignak RTX 4080-as gépeknek elég és kevesebbet fogyaszt a 7800 XT azért. De jogos, hogy akinek volt pénze ilyen gépre annak csak van egy nagyobb tápra is. I7 14700K pedig játék alatt nem fogyaszt sokkal többet mint más például Ryzen 7 7700X processzort is láttam már játék alatt 130w körül dolgozni 50-60% feletti kihasználtságon.

jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Semmilyen hivatalos oldalon nincs olyan információ, hogy a RX 8000-es kártyák 12VHPWR csatlakozóval lesznek felszerelve. Az AMD már régen elvetette ezt a lehetőséget mert rengeteg a probléma vele, pl. az RTX 4090-es kártyák csatlakozójánál szétég/megolvad az anyag.
jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!