Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elég lenne ez a tápegység?

Elég lenne ez a tápegység?

Figyelt kérdés

Van egy kész configom és ebbe tudnék szerezni egy RTX 3070-et.

alaplap:ASRock B360 Pro4

processzor: i5 8400

16gb ram

m2ssd

ssd


A táp egy fsp hexa 500-as. 3070-hez 650w-ot ajánlanak. nem tudom mennyire kell ezt komolyan venni vagy mennyire bírná az 500w táp.



jan. 16. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Normális 500W-os táp is elbírná, de a Hexa+ nem igazán az:

[link]

A gond az osztott ágakban rejlik, hogy 2 db 12V-os ága van, és külön-külön kb. 200W körül képesek leadni.

[link]

És ez csak papíron lévő dolog, élesben azért mások szoktak lenni ezek az értékek.

Eszerint meg avoid:

[link]

Normális táp után mehet bele, de én nem sprórolnék rajta.

Egy Seasonic B12 550W simán jó és jóval nagyobb fogyasztású konfig is ráköthető, mint arra a Hexa-ra.

jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Régi táp, ami már újkorában sem volt a legjobb. Én cserélném, legalább egy ilyenre: [link]
jan. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10400 + 3070 nálam max 350W-ot fogyaszt.
jan. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3-mas, továbbra sem azzal van gond, hogy együtt mennyit fogyasztanak, hanem hogy külön a 3070 200W fölé képes lépni.

A Hexa+-nál pedig úgy áll össze az 500W hogy megközelítőleg a CPU és a GPU külön-külön kap 18A-t, ez visszaszámítva 216W de nyilván egy belépő kategóriás táp nem arra van tervezve, hogy végig peak leadás történjen...

jan. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!