Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 14GB RAM tényleg gondot okozhat?

14GB RAM tényleg gondot okozhat?

Figyelt kérdés
Többször bővítettem már, azért ennyit. 4db RAM modul van a gépben. A szerelő azt mondta mielőbb cseréljem 2db egyforma modulra, mert ez így instabillá teszi a gépet és idővel el is fognak fáradni a slotok, mert szerinte nem egészséges, ha 4 slotból mind a 4 használva van. Illetve a 14GB RAM mivel 14-nek a fele 7 és a 7 az egy páratlan szám, ráadául 7GB modulok nem is léteznek, ezért ez rossz elosztás. Én már több éve így használom a gépet és soha semmi hibát ebből még nem tapasztaltam. Dual chanelben mennek a RAM-ok, annyi a hátránya, hogy a 4 eltérő típusú ramok közül a leglassabbik sebességével megy mindegyik, de ez elviselhető.

jan. 18. 17:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
"mert ez így instabillá teszi a gépet és idővel el is fognak fáradni a slotok, mert szerinte nem egészséges"-> Na eztől az én agyam fáradt le, jóéjszakát, a sarki kocsmában még megtaláltok. Mert ezt a fokú zöldséget józanul már nem bírom. Ha holnap se válaszolok a detoxon fogtak.
jan. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%
#10 nem létezik 2 gb ddr4 modul, szerintem a kérdezőnek ddr3-am
jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válazokat!


Dual channel-ben működnek az biztos, mert a BIOS-ban is azt írja ki.

jan. 19. 00:21
 14/18 A kérdező kommentje:
És igen, valóban DDR3-as RAM-ok, sajnos ezt elnéztem.
jan. 19. 00:22
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

Ez esetben:

12GB memóriatöltöttségig dual channelben fog működni. Amennyiben több memóriát igényel valami, akkor single channelre vált. Ez procilimites környezetben kb 0-5% teljesítményvesztést jelent a dual channelhez képest.


Tehát eléggé lényegtelen dolog... főleg ilyen régi gépre már nem is költenék egy forintot se. Maradhat így, ahogy van.

Esetleg ha mégis akad egy 4+GB modul a semmiből, akkor kicserélheted a 2 gigásat, és akkor 16GB memóriatöltöttségig dual channel lesz.

jan. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%

"És igen, valóban DDR3-as RAM-ok, sajnos ezt elnéztem."


Nem lenézésből, de akkor "Jó van az úgy!" Működik? Elégedett vagy vele? Kiszolgál? Csapassad!

Nem érdemes ezen fejleszteni semmit, látványosan többet nem kapsz tőle.

jan. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Használt kitek vannak fillérekért DDR3 is.
jan. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
71%

"Dual channel-ben működnek az biztos, mert a BIOS-ban is azt írja ki."


Azért én megnéznék a POSTról és a biosról egy képet, meg egy AIDA mérést is ;)

jan. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!