Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez alaplap hiba?

Ez alaplap hiba?

Figyelt kérdés

A gépem egyszer csak leállt játék közben és azóta nem kapcsolt be, csak ha egy RAM stick van benne. Viszont mindegy, hogy a 4 slot közül melyikbe rakom azt az egyet és az is mindegy, hogy a két RAM modul közül melyiket rakom bele. Kölcsönkértem két másik sticket, azokkal is ugyanez a helyzet.


Ezen kívül két dolgot vettem még észre: nem tudok belépni a BIOS-ba, és nem tudom alvó állapotba tenni a gépet, csak hibernálni.


Az alaplappal lehet gond, vagy a procival? Vagy valami más?


Előre is köszi a válaszokat!



jan. 24. 23:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy cmos cleart a megfelelő jumperrel. Ne vedd ki az elemet, fölösleges, hacsak nem régi alaplapod van, mert manapság NVRAM van DRAM helyett, így az elem már csak az óra miatt van. Ha OC beállítás okozza a gondot akkor ezzel megoldódik. Ha ezután se jó akkor próbáld meg a biost frissíteni, vagy flasheld újra a legújabb verziót ha már az van rajta. Ha ezután se megy akkor jó eséllyel kuka. A memóriavezérlő manapság a prociban van, megpróbálhatsz egy olcsó modellt amit az alaplap támogat (Pentium/Athlon), hátha. De erre kevesebb az esély, a processzor szinte elpusztíthatatlan (hacsak nem szándékosan teszed tönkre).
jan. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!