Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 95 floppy hiány?

Windows 95 floppy hiány?

Figyelt kérdés
Floppy és iso-t keresnék de a neten csak iso image-et találok! De floppy-t nem. De amikor a telepítőt lefuttatom akkor így a(z) infórmációkat kitöltöm így újraindul a gép és ez az üzenet fogad: Rakja az A: Meghajtóba az első Floppy-t!
jan. 29. 18:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy normál Windows95 telepítő CD isot és egy sima DOS boot floppy isot, ezekkel nem dobál fel ilyeneket.
jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 CspCsj ***** válasza:
67%

Gyorsan rákeresve nálam ez az első Google találat:

[link]


Kicsomagoltam, VirtualBox-ban létrehoztam egy új, Win95-ös virtuális gépet, majd először a BOOTDISK.IMG fájlt kiválasztottam a floppy meghajtóba és követtem lépéseket, amikor kérte hogy tegyem be a következő floppy-t, akkor kiválasztottam a floppy meghajtóba a következőt. (alul a floppy ikonján jobbegérgomb > lemezkép kiválasztás)

Megj.: Alapértelmezetten a jobb CTRL gombbal tudod "kihozni" az egérmutatót a virtuális gépből, ha "elfogja".


Bár lehet, hogy inkább CD-ről telepíteném, mert pár másodpercenként kellett cserélgetni a floppy lemezeket...

[link]

jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
31%
CD ről (iso) bootolj és ne floppyról..
jan. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha netán valódi lemezekre szeretnéd kiírni, akkor szerintem felejtsd el. Emlékeim szerint a Win95 telepítő lemezei 1,8 MB-ra felformázott lemezek voltak, szerintem ma nincs az a program, amivel ezeket kezelni tudnád. Annak idején is elég macerás volt lemásolni az eredeti lemezekről, ma jó eséllyel nem is tudnád felírni fizikai lemezekre.


Ha van rá lehetőséged, mindenképp inkább CD-ről telepíts.

jan. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
A Windows 95 CD-nek eredeti formában nincs bootolható verziója, mindig floppyról kellett bootolni, aztán a dosból indítani a telepítőt a CD-ről.
jan. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%
A '90-es években még nem.is volt opció a bootolás CDről, az egy későbbi termék lett.
jan. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindekitől ezt a sok segitséget!
jan. 30. 16:34
 8/19 anonim ***** válasza:

Fizikai gép? vagy virtuális?

Mi is a probléma? Nincs CD-d? Nincs floppyd?

Privátban nincs válasz.

jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha nagyon profi akarsz lenni így csinálod:

- win95 iso-n duplaklikk: felcsatolódik win10 alatt új meghajtóként.

- CD író progival ráhúzod az új meghajtó tartalmát az írandó részre (adatlemez írása)

- menüben beállítod hogy bootolható lemez írása, és megadod az 1,44-es boot floppy .img állományt.

- megírod a lemezt (lehet nem fog elsőre minden stimmelni)

- a bebootolt cd-ről elindítod a setup.exe filet.

jan. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
@anonim virtuális gépről beszélünk...
jan. 31. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!