Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire kell odafigyelni, miket...

Mire kell odafigyelni, miket kell figyelembe venni új videókártya vásárlásakor?

Figyelt kérdés
2009. jan. 4. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
2009. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

A kérdésre nem könnyű válaszolni, mivel egy picit hiányos, de ettől függetlenül megpróbálok segíteni.


Röviden:


Első és legfontosabb: tudnod kell, hogy az alaplapod milyen foglalattal rendelkezik (AGP vagy PCIE).


Másodszor figyelembe kell venni a gép teljesítményét. Ha egy régebbi egymagos processzort használsz, kevés rendszermemóriával, értelemszerűen nincs szükséged 9800 GTX-re. A processzor teljesítményéhez mérten érdemes kártyát választani, hiszen hiába van 60 ezer forintos kártyád, ha a processzorod nem képes kiszolgálni az igényeit.


Harmadszor a legmeghatározóbb a kártyára fordítandó összeg. Ha ez mindegy, akkor a memória mérete, órajele, GPU órajele és a benne helyet foglaló stream processzorok száma a leginkább döntő. Persze 10-15 ezer forintos kártyákban értelmetlen 1 GB-os változatot vásárolni, hiszen semmivel sem lesz gyorsabb mint a 256 MB-os vagy az 512 MB-os azonos típus. Ráadásul így spórolhatsz is egy keveset.


Összegezve érdemes volna a kérdésben feltüntetni a géped alkatrészeinek adatait, beleértve a jelenleg használt kártyát is, valamint az összeget, amiből az új típust vennéd...

2009. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Helo. nekem is ez lenne a kérdésem ezért leírom a gépemet... CPU: Intel celeron 1.8ghz. 1,5 giga ram. nvidia geforce fx 5200 (beszart), agp csatlakozás. nemtom, ennyi elég? max 30k-t költenék rá....
2009. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kérésedet teljesítve: Intel Celeron Pentium4 2.6 Ghz processzor, AGP foglalat, alaplap: 2DDR-DC400 (fogalmam sincs hogy mit jelent :-D) 256 Mb DDR400 RAM, videókártya (jelenleg) Radeon 9200SE (64bit)
2009. jan. 4. 18:25
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyet kihagytam: max. 15 ezerért vennék újat
2009. jan. 4. 18:33
 6/9 anonim válasza:

Sziasztok!


Nos így már sokkal egyszerűbb a dolgom, ajánlhatok konkrét típusokat is. Az első kérdezőnek (akié a P4 2,6 GHz) egy Sapphire Radeon X1650 Pro-t vagy egy 7600 GS-t javaslok, igaz az utóbbiból 15 ezer forint környékén valószínűleg csak passzív hűtős változatot talál.


A második kérdező jobb helyzetben lenne, mert 30 ezerért erősebb kártyát vehetne, de én abba a gépbe semmiképpen sem vennék ennyiért VGA-t. PCIE foglalattal rendelkező gépbe ennyiért kb. 5x jobb videokártyát lehet kapni. Javasolnám inkább a processzor, az alaplap és a memória cseréjét. Amennyiben nincs rá lehetőség, akkor is valamilyen olcsóbb típust választanék, a fennmaradó összeget, pedig félretenném gépfejlesztésre. Szóval, ha egyetértesz velem, akkor keress valami olcsóbb kategóriásat, például FX 5500, vagy FX 5200 amilyen most volt, esetleg 6200-as. Ati oldalon Radeon 9250 van hasonló árban. Ezek mind 7-8 ezer forint között mozognak. Viszont ha mégis úgy döntesz, hogy erősebb kártyát veszel, akkor 30 ezer forintért kapsz Radeon HD 3850-et is, azonban ha nVidia párti vagy, akkor a 7600 GT jöhet szóba. A márka lényegtelen, a 7600 GT-k 23-26 közt mozognak. Hozzáteszem, hiába lesz benne ilyen kártya, nem fognak jobban menni a játékok, az 1,8 GHz-es processzor teljesítménye sajnos már nagyon kevés.


Remélem tudtam segíteni.

2009. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2009. jan. 5. 14:33
 8/9 anonim válasza:
köszi szépen. megfontolom...:)
2009. jan. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szasztok!

Bocsi, hogy én is ide írom, de így egyszerűbb lesz azt hiszem!

Nos, én is videókártyát vennék, kb 10-15k-ért!

Az adatok:

Intel pentium 4 2666 Mhz (20*133 <- ez nem tudom mit jelent)

Alaplap: Abit IS/IS7-E/IS7-g (5cpi, 1 agp, 4 ddr dimm, audio, lan)

Jelenlegi nagyon gagyi videókártya: Raedon 7000/ raedon VE family (32 MB) szégyenlem leírni

Ram-nak nemtudom van-e köze hozzá, de azért leírom: 1 GB ddr


Előre is köszi a választ üdv!

2011. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!