Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van Budapesten olyan, hogy...

Van Budapesten olyan, hogy garanciális PC "tuning" szervíz/szolgáltatás?

Figyelt kérdés
Láttam olyat külföldön, hogy pénzért tuningolnak PC-t és adnak is rá garanciát. Igazából nem a CPU-t/GPU-t akarom kimaxolni. Csak félek, hogy megint tönkremegy a gépem egy hosszabb játék után. Ugyanis nem vagyok szakértő és a boltok - még ha komplett konfigurációt is árulnak: semmilyen garanciát nem vállalnak érte, csak alkatrész szinten!!!

jan. 30. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Tuningra miért is vállalna bárki garanciát? Még caak az sem vállalható, hogy egy stabilnak tűnő tuningpeofil ténylegesen stabil lesz minden játékban.


Amúgy alapvetően maga az órajel növelése nem okozhat gondot. Akkor lehet gond, ha a feszültség is növekszik, mert az már nagyobb hőtermelést is jelent. Manapság mind a CPU, mind a GPU-nak lehet maximjm hőmérsékletet beállítani, így ha túlmelegszik, akkor visszábbvesz a teljesítményből. Nyilván ez kerülendő... ez esetben csökkenteni érdemes a feszültséget, és vele az órajelet is kicsit (ez még mindig jobb, mintha a gép maga csökkentené az írajelet)


A ház pedig legyen jól szellőző. Vízhűtés kerülendő... olyan alkatrészeket válassz, amik megelégszenek a léghűtéssel is. (Egyszerűbb, olcsóbb, biztosabb)

jan. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyébként a tuning nem olyan bonyolult dolog. Inkább türelem kell hozzá meg idő ha ki akarod maxolni a procit, kártyát és esetleg a ramot is. Procinál meg meg kártyánál meg kell nézni mi a legalacsonyabb feszültség ami mellett a legmagasabb órajelen is stabilak maradnak max terhelésen.


Ramnál meg inkább a CL időzítések számának kisebbre vételével lehet egy kis extra kakaót szerezni.


De amúgy milyen a konfigod?

jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a választ és a tanácsokat!


A tuningra olyan garanciát vállalt a külföldi vállalat ha jól emlékesz, hogy lényegében nem fog leolvadni a géped mondjuk egy évig, és kihozzák belőle a maximumot. Finomhangolják a CPU-t és a GPU-t. Általában nyilván tuningolható verziójú termékekről beszélünk.


De mint írtam, számora ebből csak annyi az érdekes, hogy ne olvadjon le egy évig. Ergó, a szervíz max. terhelés esetére is letesztelné és huzamosabb max. terhelésre is. Így pl. ha a CPU átforrósítja az alaplapot, vagy nem elég jó a ház szellőzése 100% hosszab terheléshez, azt a szervíz úgymond átvizgálja.


Számomra elsősorban pont az ilyen "kombinált" problémák okozzák a félelmet. Konkretizálnám: i7-13700FK proci, 100C-ig is elmegy. Önmagában nem baj a CPU számára. De az alaplapra már veszélyesebb. Plusz, nála egy óriási Dark Rock Pro4-es hűtő van rajta, ami rengeteg hőt ad le és sajnos elég közel van a GPU-hoz is.


Esetemben sajnos a GPU jelenleg 1 hónap után meghalt. Egy RTX4070 Ti. Garanciális szervízben van. Égést nem láttam rajta. De egy erősebb terhelése 4-5 órás játék közepén adta be a kulcsot. Szóval szerintem az átmelegedés volt a hibás.


A ház is nagy és jó a szellőzése. Bequite Purebase 500DX. Csak pont az ilyen apróságok, hogy mit bír az alaplap. Mennyit melegszik a CPU hűtő miatt a GPU - mert ilyen közel van. Ezek miatt aggódtam kicsit.


Bár az alaplap remélem bírnia kéne. ASUS ROG 660-A. Elvileg jó anyaból van. És a szervíz szerint azoknak semmi baja. Csak a GPU sérült.


Szóval picit én is konyítok hozzá. Csak pont az ilyen "kombináltabb" kérdések miatt aggódok most. Ennyi. És félek, hogy később esetleg megéghet a következő GPU is, mondjuk.


Itt kb. már hőkamera vagy én nem tudom milyen szakértői cucc is kellhet, hogy hosszabb terhelésre is mondjon valamit az ember.


Azon is agyaltam, hogy talán szándékosan visszafogni a CPU-t valami szoftverrel. Hogy ne engedje mondjuk 80C főlé se már. Még ha hivatalosan a 100C-ot is bírja. Mert hiába bírja a CPU, ha a többi alkatrész meg megég. Érted.

jan. 31. 23:07
 4/4 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm a tanácsokat.


Úgy néz ki, hogy valszeg nem lesz ilyen szolgáltatás az országban, hogy garisan beállítják az embernek a gépet. És muszály leszek picit beleásni magamat.


(Mondjuk bízok a boltban, aki összeszerelte. Csak kicsit riasztó, hogy ha mondjuk elrontják a CPU pasztázást, vagy akármi, akkor semmilyen felelősséget nem vállalnak érte hivatalosan. De mondom. Már többször rendeltem tőlük, és eddig sose volt gond.

És amennyire átnéztem, a konfig - CPU és hűtő is, elvileg jó kombináció. Tudja a bolt a dolgát. i7-13700 és Dark Rock Pro4.)


Ez a CPU/GPU visszafogás témát fogom feltehetőleg meglépni, amit fentebb is javasoltatok. Hogy megnyugodjon a kis lelkem. Az i7-13700-nél többen írták az interneten, hogy 100C és általában a visszafogását javasolták több helyen. HWMonitor-ral nézni, meg Cinebench-el terhelni.


Hogy mitől adta meg magát az MSI RTX4070Ti Gaming Trio, az persze még rejtély. Még várom a garis ügy végét. Lehet, hogy megkérdezem a végén, hogy van-e tippjük. De lehet, hogy örökre a rejtély homálya fogja fedni.

febr. 1. 09:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!