Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyha lecserélem Intel Core...

Hogyha lecserélem Intel Core I5 10400F vagy Ryzen 5 4500 processzorra akkor mennyi különbséget fogok észrevenni játékokban és munkában?

Figyelt kérdés

Intel Xeon E5 2343 V4 3.7GHz processzorom van már fél éve RTX 4060 Ti videokártyát használok jól teljesítetek de mégis csak szeretnék cserélni egy kicsit erősebbre az ennél jobb fejleszthetőség és modernség miatt. Azért mert bő egy év múlva olyan munkát fogok végezni ahova jól jön a minél újabb processzor és a több 8 mag. Bár már 6-al is el lehetne lenni, de akkor. De most még csak alap szintű blenderhez kell a gép.


Tehát később fejlesztek Ryzen 7 3D vagy 11 I9 processzorra. 10-16 magos Ryzen 9 már nem indokolt szerintem ahogyan utána olvastam ezekhez nem csak az fontos, hogy kimondottan sok processzor mag legyen. De kíváncsi vagyok arra is, hogy játékok alatt mennyivel ugrana meg az fps.


Használtan I5 10400F processzorokat látom jó áron és ehhez a H510/B560 alaplapok szoktak jó áron lenni amik jók is de néha 10500 és is megfordul olcsón de azon egyből rajta van a jég. Ryzen 5 4500 is szokott lenni és itt már gyakrabban látok jó áron B550 lapot is hozzá mint Intelnél jobb B560-at. De A520-ak mindig olcsóak de H510 még olcsóbb. B450-et nem ajánlják mert el lehet érni azt, hogy beléjük lehessen tenni új Ryzeneket. De sokan szidják, hogy hiányoznak rajta dolgok. És nem olcsóbbak mint az A520. Intelnél a 400-as lapokat még jobban szidják. Ott már cpu támogatási lista miatt is.

Milyen alaplapot és processzort vennétek használtan max 45 ezres kerettel?


febr. 8. 17:21
 1/2 A kérdező kommentje:
2x16gb 3466mhz ram jó ezekhez a lapokhoz? Mert van egy ilyen kitem itthon ezért is nem esett szó memóriáról.
febr. 8. 17:23
 2/2 anonim ***** válasza:
92%

Ha normális CPU-t szeretnél játékra akkor 5600/5600X tájékán nézelődnék legalább.

Alatta nem is érdemes, mert nem igazán teljesítenek jól FHD felbontáson.(sejtésem szerint arra kell)

4500 elég harmatos, kb. 3600 mellett vannak fej-fej mellett.

febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!