Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen integrált processzoros...

Milyen integrált processzoros alaplapot ajánlotok torrentezéshez?

Figyelt kérdés
febr. 13. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Raspberry Pi
febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dongaben ***** válasza:
Én egy P4-es 3 Gh-es gépet használtam sokáig Linux-al ilyen célra. Ma pedig NAS. A torrentezés nem processzor függő, így tök mindegy...:)
febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

RasperryPI 4-5 bőven elegendő.


NAS-ra én személy szerint nem PI-t fogok beszerezni, mert egyrészt többletköltségre jön ki (adapterek, stb..), másrészt USB3 sebességén osztozna, ha RAID5-6ot akarsz. RAID1-nél még oké lenne.

Sata HAT meg nem nagyon kapható. Így erre én egy Asrock N100M-es alaplapot szerzek be, külön táppal és SATA bővítő kártyával. Oszt csókolom.

febr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha csak torrent, akkor egy 5-6-7. gen óccó brand gépet választanék. Akár celeron/pentium procival.

Ezek 9W alatt fogyasztanak idle (még az i7-i9 is), tehát nem kell integrált procit erőltetni.

És kapsz 2-3 normál sata helyet is általában. Jobb esetben m.2, mégjobb esetben nvme m.2 is.

Hardverapro

febr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kiszuperált irodai Mini PC-t javasolnék (Dell, Lenovo). Nekem is van egy ilyen Dell Optiplex 3060 micro gépem, M.2-es SSD, plusz egy 2,5"-os winyónak is van benne hely, kívül meg 4db USB3.0 és 2db USB2.0 ha külső merevlemez kellene. Persze az már felhasználásfüggő, hogy kinek mennyi hely kell, de én évek óta elvagyok egy 2 terrás merevlemezzel a NAS-omban. Ha kell akkor megy pár régi egyszer nézhetős film. ;)

Ilyen Mini PC-t pedig 20-25 ezerért is lehet venni.

febr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
lehet hülyeséget kérdezek...de ezt a raspberry pi-t mennyire kell szoftveresen karbantartani?
febr. 14. 18:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindent is kell szoftveresen karbantartani. Semmi se ússza meg ezt. :)
febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem most egy éve megy a szerverem megállás-frissítés nélkül. Lehet kellett volna egy sudo apt update és upgrade 😃 hát ez van, kimaradt 😃 megy szépen így is.
febr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!