Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows újratelepítés után is...

Windows újratelepítés után is haldoklik a gépem. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Windows 10 22H2 rendszerről beszélünk, ahol egy windows update után boot közben 94%-nál megállt a telepítés és kikapcsolt a gép, többet nem tudtam bebootolni windowsba. (Előtte is kaptam néha kék halált, meg restartolni nem lehetett a gépet csak kikapcsolni és újra bekapcsolni). Tehát, gondoltam majd egy újratelepítés megoldja a problémát, de sajna nem, kék halálok megszűntek, de a rendszer még mindig instabil FPS droppok, a rendszerben az alkalmazások néha kifagynak és böngészőben a lapok "összeomlanak". RAM-ra gondoltam először, de leteszteltem és elvileg semmi baja. (sfc /scannow /RestoreHealth nem működik, már próbáltam)

Azóta újraraktam mégegyszer egy időre megszűntek a kék halálok, viszont mostmár újra vannak. A rendszer teljesen instabil.

Valaki segítség! :D



febr. 13. 21:34
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Elvileg az SSD hibátlan!
febr. 14. 09:43
 12/26 anonim ***** válasza:

Teljesen másik gépre is raktam windowst és ugyanez a baja, pendriveot többször is újraírtam, másik pendriveal is próbáltam.


Akkor csak a telepítőnél kell gondnak lenni ha másik gép is ugyanazt produkálja. Mivel írtad ki a win programjával letöltéskor vagy Rufus?


A géped elég új ráadásul hasonló konfigom van. Bios beállítások feszültség alapon van? De ha a memteszt meg jó akkor nem értem.

febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Microsoft programjával!
febr. 14. 19:44
 14/26 A kérdező kommentje:
Közel járok már, ahhoz hogy felgyújtsam, csak drága a benzin. Jól esne, ha megtudnám csinálni.
febr. 14. 19:52
 15/26 anonim ***** válasza:
Telepítésnél törlöd a partíciót és újra létrehozod? Utána tiszta telepítést csinálsz?
febr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Igen, minden alkalommal Shift+F10 diskpart, list disk, clean, create partition primary es megy ra a windows.
febr. 14. 20:06
 17/26 anonim ***** válasza:
Biosban CPU mag negativ eltolás nincs? Feszültségek alapon nincsenek piszkálva?
febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
CMOS Resetet is csináltam már, BIOS-ban semmihez se nyúltam hozzá csak a TPM-hez. Az van offon.
febr. 14. 20:11
 19/26 anonim ***** válasza:

Ha enyém lenne és ki tudnám valahogy zárni a másik gép gondot. Akkor egy próba az NVME SSD Másik slotba. Ha jól láttam van egy gen4 és egy gen3 solt egy pórbát megér.

A biosban próbálnék pár dolognál manuálisan feszt beállítani hasonló konfigra rákeresni manuál beállításokat keresgetni. CPU NB/Soc, Chipset SOC-CLDO stb és próbálgatni.


MSI X570 5900X kingston 2x32bg 3200mhz ram a konfigom. Elején voltak néha kékhalálok böngésző kifagyás. Sokat állítgattam én is kerestem manuális beállításokat a neten. Ma már beton stabil.

febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Lecseréltem az SSD slotot és még így is hibás...
febr. 15. 18:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!