Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD partícionálásánál ha a...

SSD partícionálásánál ha a C-ről csinálok Ghost-mentést a D-re rendben működik, ha a C elszállna?

Figyelt kérdés
Olvastam..., az SSD nem úgy működik, mint a HDD, és gond esetén az teljes SSD-n lévő adat elveszik. Vagy ez mire értendő? Érdemes partícionálást csinálni, vagy SSD+HDD kombó jobb megoldás pc-nél? Mi a helyzet laptopnál?

febr. 15. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár valószínű a HDD kialakításából adódva esélyesebb a helyreállításra, de ennek ára van, ha olyan szintű hiba adódik, továbbá egy eszközön tárolni fontos dolgokat sosem nevezhető jó megoldásnak, minimum +1 de inkább több jelentősen növeli a helyreállíthatóságot és ezek ne belső eszközök legyenek lehetőleg, hiszen ha úgy üt be a ménkű, akkor egyszerre elszállhat mindkettő.

Mentési hely lehet külső fizikai adattár, USB -s HDD/SSD (utóbbit nem árt gyakrabban rádugni..), NAS, cloud stb.

febr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Konkrétan windows hibára gondoltam, ha az behal. Vagy vírus. Ekkor működik a partícionált D-n lévő képfájl visszaállítása a C-re, mert HDD esetén ez simán megy? Aomei programot használom.

Amúgy használok külső HDD-t az adataimnak.

febr. 15. 10:54
 3/5 anonim ***** válasza:
A 20 éves Ghost helyett inkább Macriummal csináld a mentést fileba. [link] Pendriveról bootolsz róla. A mentés file bárhol lehet akár a D: -n is.
febr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdemes elmenteni a rendszert, de én a külső merevlemezre menteném Macrium Reflectel.

Jobb, ha a mentés egy külső eszközön van.

febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Megnézem a Macrium-ot.

Miért 20 éves az Aomei? Ez annyira régi lenne (free)? [link]


Csak azért kérdezem, mert jól működik USB-ről. Sokkal jobb az ajánlott Macrium

febr. 15. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!