Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen pct vegyek játékra?...

Milyen pct vegyek játékra? Max 130-180ezer forintig.

Figyelt kérdés

Szeretnék majd pct venni játékra. Médium vagy high grafika nekem elég inkább magasabb fps szám a lényeg.

Kritérium hogy AMD proci legyen (minimum r5 3600) kártya típus mindegy de legalább 6gb, ddr4 ram támogatással. Húzni nem akarom a gépet majd. Jelenlegi gépem egy i5-2400, gt710 2gb illetve 12gb ddr3 ram ami már eléggé öreg és korlátoz játékban.


Amiket játszok: valorant, euro truck simulator 2, Minecraft, fortnite.

Amikkel szeretnék még játszani: dead island ripdite, phasmofobia, palword, pubg.


Nem kell nekem a legcsicsásabb rtx/dlss grafika stb. Nekem a médium/high grafika is elég csak ne max 60-70fps legyen hanem 100-120+.


Félkonfig, használt vagy új+használt kombó is jó nekem.

Milyen komponenseket ajánlotok?



#PC #Játékra alkalmas pc #Buget gamer
febr. 16. 11:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
16%
Ennyiért semmilyet.
febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
11%

Mivel is vagy elorebb ha 60 helyett 100 fps-ed van? Fpshuszarnak lenni mar nem divat.

Ennyi penzbol se 120 fps, se high grafika nem jon ossze kulon kulon, nemhogy egyben.

febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
32%

"Fpshuszarnak lenni mar nem divat."


Kompetitív játékokban ez nem divat, hanem követelmény. Singleplayer játékok is messze kényelmesebbek, ha 100+ fps van.

febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
65%

Ennyiért csak annyit tudsz csinálni, hogy egy nagyon erős igpu-s cpu-ra építkezel.

[link]


Majd ha több pénzed lesz, veszel egy kártyát mellé.

febr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
15%
#3, Évek ota csak kompetitív multit játszom, es 64-re van lockolva az fpsem. Nem ezem mulik hogy nyerek vagy sem.
febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
42%

#5.

Lenne menni 1999-es Suzuki Swif-tel is az autópályán, elvégre az is elvisz A pontról B pontra csak éppen nem élvezetes.

Kb. ilyen a 60hz vs magasabb frekvencia.

Eléggé etalon manapság, már okostelefonokon is.

febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
12%
*Lenne -> Lehet
febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
65%

Miért huzkodjátok le? Ha ez nem egy Brand PC (Dell, Hp, Fujitsu stb.) apránként is felújíthatod és 140.000 környékén megáll a (Gamer PC)

R5 3600 33000Ft

Asus Tuf a520m 30000Ft

2*8GB DDR4 15000Ft

1TB Kingston NV2 23000Ft

Használt RX580 8GB 30000Ft

azt gyite.

febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
68%

8-as, korrekt amit írsz.

Bár én tartom, hogy azért egy RX 6600-t érdemes valahogy beszorítani a keretbe, mert azzal még úgy el lehet egy ideig játszadozni FHD-ban is.

Igazából jobb gyűjteni kicsit többet és egy jobbra beruházni.

febr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Minek több fps? Talán mivel legtöbbször competetive játékot játszok és jó lenne egy erősebb vas a mostaninál amivel pl 1-2 másik játékot barátokkal is tudok játszani. Nem kell nagyra gondolni meg le nézni azt akinek nem kell 300+ ezres gép. Minek olyan ha úgyse használom ki az erejét. Egy buget "gamer" számára nem kell egy atomreaktor. Csak annyi hogy ne 60 fps el szenvedjen. Ahogy írták is egy singleplayer/story játékba is élvezetesebb 80-110fps-el játszani. Mostani gépen 80fpsre lockoltam a valorantot max 120fpst hoz de így még stabil. Küzd a valorantal meg az említett játékaimmal a gép.

Ha nem tudtok tanácsot adni hogy mit merre meddig és hurrogni tudtok akkor fölösleges ide kommentelni

febr. 16. 14:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!