Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen grafikus kártyával...

Milyen grafikus kártyával tudnám fejleszteni a gépet?

Figyelt kérdés

Adatok:

Alaplap: Gigabyte H61M-DS2 (BIOS 10a 4.6)

CPU: i5 2500k 3,3GHz 


GPU: Gainward GeForce GTX 760 2GB

RAM: 2x4gb DDR3


Monitor: Samsung 4k 120hz tv 55”


Tápegység : FSP Hydro Pro 500W


Tudom, nagyon régi, felesleges fejleszteni, de milyen grafikus kártya lenne az, amit jelentősebb bottleneck nélkül még ki tudna hajtani? Gondolkodtam GeForce Now-on is, de 4k-t csak 24hz mellett támogat a grafikus kártyám, az meg nagyon laggolós.

Rtx 4060?

Korábbi 2080?

Esetleg AMD?


febr. 18. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
AMDből 8GB-os RX480-RX580, Nvidiából GTX1070 max RTX2070 felé menni nem sok értelme van. Ha csak megjelenítésre kell akkor ezek mind bőven elegendőek, játékra a géped meglévő része nagyon kevés - még ezekhez is.
febr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

GTX 1660Ti vagy 1660S, erősebbet felesleges.

Az a baj vele, hogy a CPU nagyon korlátozza a dolgokat így gyakorlatilag alkalmatlan komolyabb játékra.

febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe maximum egy RX580 vagy GTX 1060, amit érdemes. Előbbi mostanában jelentősen olcsóbban is kifogható (én pl belenyúltam egy 20 ezres ajánlatba, szuperül megy már fél éve)

Ezzel kb 2018-ig megjelent játékokkal nyomulhatsz. A videokártya talán képes lenne jobbra is, de a proci az nem igazán. Játékfüggő.


Ha nagyobb előrelépést akarsz, akkor kell félgépcsere is: alaplapl+ram+processzor.

Így már nyilván jobban jársz, ha kompletten cseréled a teljes gépet. A jelenlegi géped megérhet kb 20-30 ezret. Amire olcsón beruházhatsz, az egy ryzen 2600-3600 procis gép. Kb 30-40 ezer pluszkiadás lenne


Bármi kérdésed van, akkor keress bátran privátban. Egy ismerősöm hasonló helyzetben van, így még képben vagyok ezekkel. Neki vettük az említett RX580-at egy i5 3570 mellé. Ő is kérdezgeti, hogy lehet-e procit fejleszteni meg hasonlók, de nincs értelme... ha előrébb akarsz lépni, akkor sajnos komplett gépcsere.


De az tény, hogy egy jobb videokártyával még nagyon sok játék játszhatóvá fog válni ezzel a géppel, amit a jelenlegi kártya nem visz.

A mai és pár éves játékok viszont felejtősek.a 2-3. gen procikkal sajnos.

febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Tuti kapok majd lepontozást de ilyen régi/gyenge procival Radeon kártyát vegyél ikább. Bizonyítottan jobb a driver overhead így kicsit jobban teljesítenek ha bottleneck lép fel mint Geforce vetélytársaik.


Nekem egyébként volt I7 3770k procis konfigom GTX 1080 (2018 ban még nem sokat tudtam a hardverekről) al párosítva és nyilván voltak bottleneck szituk de volt ahol jól jött a relatíve nagy GPU erő.


Szóval én kicsit feljebb lőnek mint a többiek. Egy RX 5700 XT mondjuk. Ha érdekel az Alan Wake 2 is oda viszont kell a mesh shader szóval 6600 XT.


Viszont a ramot nagyon érdemes lenne legalább 16 gigára bővíteni

febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!