Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem nem indul be. Ezt...

A gépem nem indul be. Ezt hogyan tudnám orvosolni? A többi lent

Figyelt kérdés
A gépemen játszottam, és egyszer csak kiírta, hogy hiba történt, újraindítjuk a géped. Eszméletlenül el kezdett recsegni-zúgni a gépem, még a legnagyobb gépigényű játékoknál sem hallottam ilyen hangot. Összef@stam megam, és hirtelen kikapcsoltam a hosszabítót. Ekkor nyílván kikapcsolt a gépem. A baj… hogy most nem indul be. Mi lehet a baj?

febr. 20. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha recseg ropog, az leginkább azt jelentheti hogy elszabadult valami a gépházban. Megnézted esetleg, hogy volt-e valami, ami kiesett?
febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%

"Eszméletlenül el kezdett recsegni-zúgni a gépem"

Rászakadt egy gerenda... 🙄


"hirtelen kikapcsoltam a hosszabítót"

Legközelebb a hangszórót húzd ki.

febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Húzz le mindent az alaplapról. Ha van integrált grafika a procidban, akkor a videokártyát is (monitort dugd át az alaplapba). Tápegység és ramok maradhagnak.


Ha elindul, akkor valamelyik lehúzott eszköz a hibás. Egyesével dugj vissza mindent.


Ha így sem indul, akkor próbáld meg a ram-okat egyesével, mindegyik slotba.


Ha így sem indul, akkor alaplap vagy tápegység.


Proci kb 99% eséllyel kizárható. Megbízhatóak.


Hangot amúgy nem tud kiadni a gépben semmi. Ventilátor esetleg, ha beleér valami. HDD? Esetleg a tápegység, ha szétrobbannak benne a kondik, de azt éreznéd, ha égett volna (abban is van egy ventilátor amúgy).

febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MGéza ***** válasza:
Nekem volt hasonló, a cpu hűtőventije akadt meg amiért a proci túlmelegedett és amikor a gép újraindult, nyekergett. Nálad is hasonlóra tippelek, sajnos a vezetékek már csak ilyenek, gondolnak egyet és arrébb csúsznak, vagy egy picit lökés is elég hozzá. Megoldás, ha fix helyre kötegeled őket.
febr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!