Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memória bővítés után nagyjából...

Memória bővítés után nagyjából 2 óránként crash. Bármilyen ötlet ?

Figyelt kérdés

Adott egy ASUS ROG B450F lap egy Ryzen 5 2600 procival.

Memóriának 2x8gb Gskill Aegis F4-3000 ram pár van bent, ami 2éve tökéletesen is megy, viszont most vettem még 2db dettó ugyan ilyen ram párt, és ezzel már nyöglődik a gép. Elindul, bios és a rendszer is látja, kezeli de időnként kimeredik a kép, összeomlik és leáll. Az új ram kiteket külön is teszteltem a régiektől, így semmi bajuk nincsen csak ha együtt van bent mind a 4. A procinak nem tetszene a 4 modul ?



febr. 21. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Hallottam már róla, hogy előfordul ilyen, szóval jobb, ha azonos szériából van a 4 db, esetleg BIOS-ban lehet érdemes fixálni a ram beállítást, kisebb órajellel stb.
febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
A G.SKILL RAM-oknál már többen panaszkodtak problémákra.
febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, én annó azért választottam ezt a szériát, mert több fórumon is dicsérték a 2.genes ryzen procik mellé. A gyárilag megadott 2133 alap órajelen futnak. Se lejjebb, se feljebb nem állítgattam még.
febr. 21. 13:55
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Memtest86+ menjen 8-10-12 kört...

Hátha mond valamit...

febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Az alaplap könyve szerint csak néhány Corsair ram modul esetén támogatja a négycsatornás üzemmódot. Itt épp ezt taglalják: [link] Ha jól veszem ki a szavaikból, kétcsatornás üzemmódban működhet mind a négy modullal az alaplap.
febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Lehet hogy érdemes eladni mind a 4 modult és az alaplapi QVL alapján venni 4 modult, mivel a QVL listán lévő modulokat teszteli a gyártó.
febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Azért frissítenék egy BIOS-t. Úgy első körben.
febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

"csak néhány Corsair ram modul esetén támogatja a négycsatornás üzemmódot"


Ennyit ér Linus meg a követőik. Attól, hogy négy sticket teszel a lapba, a processzorba nem fog varázsütésre négycsatornás vezérlő kerülni.

febr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Frissítettem a biost, megnézem így mi lesz. Ha ezek után is crash, akkor érdemes 2x16gb-ot vennem inkább ?
febr. 21. 14:59
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem G.SKILL márkát vettél volna akkor nem lett volna semmilyen problémád.
febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!