Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom helyreállítani a...

Hogyan tudom helyreállítani a hálózati eszközöket Linux Ubuntu serveren?

Figyelt kérdés
Van egy házi Linux Ubuntu alapú szerverem. A mai nap Újraindítottam a szerveremet és már nem tudtam elérni távolról majd leellenőriztem és a szerver nem kapott egyáltalán internetet. A hálózati kártya nem is világított és nem is indította el a gép. Amikor újból bekapcsolom akkor felvillan a hálózati kártyán a led de szinte egyből ki alszik. Próbáltam megcsinálni de hiába indítottam újra a networkmanagert akkor sem működött.Manuálisan elindítottam a hálózati kártyát,de így se kapott IP címet és internetet. Internet működik mindenhol a házban Kicseréltem a vezetéket is de ekkor sem javult meg. Kérlek segítsetek megjavítani a hibát én nem tudtam megkérdeztem az AI t is De amiket javasolt azokat a számítógép vagy nem tudta végrehajtani vagy nem is működtek. Kérlek segítsetek benne nagyon fontos lenne nekem már egy év munkája van azon a szerveren. Nem szeretném újra telepíteni. Az ifconfig kimenete nem is jelzet inet et csak inet6 ot ,Köszönöm hogy végigolvastad Válaszodat előre is köszönöm.

febr. 23. 23:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírásért.
febr. 23. 23:02
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem próbáltál fix IP-t adni neki?


Az ifconfig nagyon régi cucc, nem nagyon használatos manapság. Az ip parancs kimeneteit kellene nézegetni, mint pl. ip link, ip addr és ip route. Ezek megmutatják a hálózati interfészt, az IP címeket és a routingot.

febr. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Megnéztem az ip addr- t és az irja az

Enp3s0 nál hogy no carrier, broadcast, multicast, up mtu 1500qdisc fq_code1 state Down group default qlen100p

febr. 24. 00:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Hálózat beállítása Ubuntu Server (nem írtad, hogy pontosan) alatt:

[link]

itt a Netplan ( [link] ) nevű segédprogramra hagyatkozik.


Vagy van az Ubuntu alapjául szolgáló Debiannak is egy beállítási útmutatója:

[link]

ami egy "hagyományosabb" beállítási metodikát ad.


Esetedben - mivel szerverről van szó - a manuális beállítást

- [link] #static-ip-address-assignment-8

- [link] #Configuring_the_interface_manually

- [link] #The_resolv.conf_configuration_file

javaslom.


Debiannál beállítások után újra kell inicializálni

[link] #Reinitialize_new_network_setup

majd elindítani a hálózati interfészt:

[link] #Starting_and_Stopping_Interfaces

febr. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3


A state down azt jelenti, hogy le van állítva az ethernet adapter.

Próbáld meg bekapcsolni, mit ír ki rá:


sudo ip link set enp3s0 up

febr. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!