Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja lehet a gépnek?

Mi baja lehet a gépnek?

Figyelt kérdés

kaptam egy gépet ajándékba. és ezt a gépet szeretném használni másodlagos gépként.


i7 4790k

40 gb ram

z97x Gaming3 alaplap

strix 970 videokártya

120gb ssd

chieftec tápegység 650


de nem kapcsol be! el vittem egy ismerőshöz át nézetni mi baja lehet. és azt mondta, hogy a táp le adja az áramot, de az alaplapig nem jut el az áram. alaplap hibás lenne?


febr. 24. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt fogalmazd meg ismét, mert ellenmondásos. Ha táp leadja az áramot, akkor el kell jutnia az alaplapig, az oda vezető kábeleken. Közben azt állítod, hogy alaplapig nem jut el.


Tehát? Feltételezem, hogy moduláris tápegység, azaz a kábelek nem rögzítettek. Ha így nézzük az alaplap leadja az energiát (tápegység oldali csatlakozónál), de a kábel vezetés sérült, így az állítás helyes, ha alaplapig nem jut el az energia.

febr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha van egy elsődleges géped, akkor próbáld meg annak a tápjával.


Ha az alaplap néz ki problémásnak, akkor próbáld meg egy jó alaplappal.

Ismerősi körben találsz majd valószínűleg segítséget.


Haswell chipsetes alaplapokba bele fog menni a proci valószínűleg (elvileg az elsőnek jelent meg a szériában a 4790K, szóval minden bios támogatja). [link]

febr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

táp nem moduláris! és nem én feltételezem ezt, hanem az ismerősöm. én nem értek hozzá! és te azt állítod, hogy a kábel vezetés sérült? mert ha igy lenne, akkor én ennek örülnénk is! mert igy az alaplap nem hibás!


egy ilyen tápot könnyebben tudok szerezni, mint egy z97x Gaming3 lapot.

febr. 24. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!