Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit érdemes csinálni egy...

Mit érdemes csinálni egy idősebb laptoppal, ha újratelepítés után, teljesen üresen is iszonyat lassú?

Figyelt kérdés
Illetve mi okozza ezt a fajta elhasználódást, lehet valahogy orvosolni? Rohadt sokáig tart pl egy szimpla google keresést is betöltenie.
febr. 24. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Azért attól függ milyen rendszert raktál rá, de simán lehet a háttérben fut egy frissítés/letöltés ami egy hdd-vel ellátott eszköz teljesítményét jobban megfogja, mint egy ssd-vel ellátott verziót.

Szóval nézd meg a cpu és háttértár használatát.

(CTRL+ALT+DEL -> feladatkezelő -> teljesítmény)

Lehet a frissítések után használhatóbb lesz.

febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen laptopról van szó?

Mennyire "idős", mi a gyártója, típusa?


Egyébként az a fő oka, hogy mind az operációs rendszer, mind a böngésző, mind az elérendő szolgáltatások, mind az ott elérhető tartalmak - videók, képek, hangok - fejlődnek, egyre komplexebbek, egyre nagyobb gépigényűek lesznek. Ez egy laptopon - amit a minél kisebb energiafelhasználásra optimalizálnak, így a számítási teljesítménye, sebessége kisebb, mint egy asztali gépnek - jobban megmutatkozik.

febr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egy HP notebook, a típus 17-bs025ng. Win10 lett rajta újra telepítve, az illesztőprogramokat a driver booster telepítette fel. Megvártam (órákat), amíg a háttérben futó dolgait elrendezi, majd kipróbáltam, de siralmasan lassú. A proci használat 100-ra ugrik egy böngésző megnyitásakor is.
febr. 24. 16:52
 4/15 A kérdező kommentje:
Kár lenne eldobni, mert kívülről rendben van, néha munkához elővenném...
febr. 24. 16:54
 5/15 anonim ***** válasza:
Lecserélni. Ha kívülről szép, akkor tedd vitrinbe.
febr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez már újkorában is egy gyenge gép volt:

"Intel® Celeron® N3060 (1.6 GHz base frequency, up to 2.48 GHz burst frequency, 2 MB cache, 2 cores)

1 TB 5400 rpm SATA"

[link]


És ez egy kb. 8 éves gép.

febr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ez jó :D

Megnéztem újra. A lemez is 100%-on megy szinte folyton. Volt egy hasonló notebook-om amiben gyárilag pocsék minőségű HDD volt, érdemes vajon tennem bele egy új SSD-t? Nem drága dolog végül is..

febr. 24. 17:05
 8/15 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm, akkor veszek egy újat a kínlódás helyett.

Köszi az időtöket és a segítséget!

febr. 24. 17:06
 9/15 anonim ***** válasza:
Erre max egy kisebb gépigényű Linux disztró, azt lehet rajta böngészni, de csodát semmi ne fog vele tenni.
febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ott a "driver booster " a hibás, felejsd el az ilyen programokat tedd fel a Win10-et tisztán azt majd ő felrakja a szükséges illesztő programokat. Egy ssd-vel biztosan jobban megy a gép alap dolgokra még használható.
febr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!