Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri felújítani Dell Inspire...

Megéri felújítani Dell Inspire N5010-s laptopot?

Figyelt kérdés
Maxra gondoltam felhúzni mindenben (processzor, ssd, ram, akksit is vennék bele). Maga a gép szép állapotú, működnek a csatlakozók is rajta pl. Munkához + kisebb játékokhoz használnám (pl pythont, matlabot futtatnék rajta), játékokat meg olyanokat, amiket most is elbír, csak lassan, akadozva. Mit gondoltok, megéri az a 40-50 ezer forint erre?

febr. 26. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Mindez aligha jön ki 40-50 ezerből. A procival nem nagyon tudsz mit csinálni, ha mégis, nagyon megnőhet a fogyasztása, a hőt nem biztos, hogy bírja a hűtés. A grafikus vezérlő megint csak adott. Szóval szerintem vagy hagyd így a gépet, vagy vegyél egy újat!
febr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Laptopokban többnyire a RAM bővítésen, meg egy HDD -> SSD cserén kívül túl sok mindent nem lehet újítani.

A CPU csere nagyon macerás, és korlátozottak a lehetőségek. Ha valami első generációs i3/5 proci van benne, akkor elképzelhető hogy azonos generációjú i7-et tudsz bele tenni, de nagy előrelépés nem lesz.

febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A procit ki tudod cserélni i7-re ez nem gond, a gond hogy a combos i7-ben nincs IGP ami neked viszont kellene. Egy i7-640M nem egetverően nagy előrelépés.


A másik gond ezzel cuccal, hogy csak 8GB RAMot támogatnak, ami szintén kevés. SSDvel,8GB RAMmal egy tiszta telepítés után egész gyorsak ezek, de messze nem olyanok, mint egy későbbi 4mag/8 szálas i7 16-32GB RAMmal.


Ebayen olcsón találsz ehhez procikat. Szerintem a proci-ram-ssd megáll max 15 000Ftban.

febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen,grafikus képességek terén gyenge marad.én nem költenék rá.
febr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha hobbid egy retro-közeli géppel vacakolni, akkor bármennyit megéri rákölteni. Ha csak egy használható gép kell, akkor hagyd a fenébe, és vegyél egy normálisat. 8.gen felett.
febr. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!