Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gaming célból melyik processzo...

Gaming célból melyik processzort választanátok a kettő közül ha legalább 3 évig nagy eséllyel az nem lenne cserélve?

Figyelt kérdés

És nem csak a processzor hanem videokártyát is csak most vennék utána néhány évig megint csak nem? Most egy RTX 2070 Super van a gépben és ezt szeretném erre cserélni.

[link]



A processzorok amik között vaccilálok pedig ez a kettő itt. A Ryzen 7-hez kelleni fog ugyan hűtő de ha most Inteltől vennék mondjuk egy 12600K, 14600K cput oda is ugyanúgy kéne. Ryzen 7 mellé mit tudtok ajánlani ami nem a legdrágább, jó ár érték arányú, és ahhoz képest jól hűt.

[link]


[link]


febr. 28. 01:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó hőleadású, sok hőcsöves hűtő.

200-250W TDP-vel. Nem a hőmennyiség a gond, hanem pici a chip a kupak alatt, kicsi felületen adja a meleget, és azt hatékonyan kell elvezetni.

Pl:

[link]

[link]

Vagy valami 240-es AIO

febr. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja amúgy a 7700-at, a 8 mag a legtöbb új játék jól skálázódik rá szerintem 3 évnél jóval tovább elég lesz.

Videokártya is jó, ha nem fognak hiányozni az NVidia fícsörei, Dlss a itt nincs de van FSR (ami azt mondják nem jó) , RT az van, sőt a 2070-et veri is, de a 4070 lealázza.

Ilyeneken szokott itt menni a polémia. Ha ezeket magadban megbeszélted vegyed. (Radeonom van nekem is még élek.)

febr. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

3 évre a 7600X is bőven jó lesz. Veri az 5800X-et... 😃. Főleg ha magasabb felbontásban játszol, mint 1080p, akkor ott a videokártya lesz az fps limiter.


Hűtési igénye nem túl nagy, de nem is kicsi. Egy 4-6 hőcsöves 120mm ventis torony megteszi. 10-15 ezer körül.


Illetve rengeteget lehet nyerni a hőmérsékleten curve optimizerben. Negatív 10-20-as értéket a legtöbb proci szokott tudni. Ez gyakorlatilag alulfeszelés, undervolt.

(A620 lapokon nem elérhető. Mindenképp javasolt a B650)


Én konkrétan hűtésből a gyári rgb-s-hőcsöves wraith prismet használom egy 7500F-fel (párszáz mhz-cek gyengébb, mint a 7600X). De CO negatív 30-as értéken megy a curve optimizer, szóval így pont 90 fok környékén van stresszteszt alatt. Tehát bármi, ami picit jobb, mint egy amd gyári hőcsöves hűtés, az megteszi a 6 magos amd prociknak.

febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor 7700-at veszek. Második hát öm gondolkodtam eddig RTX 4070, 4070 Super és 4070 Ti kártyákon is pontosan azért amiket írtál. Azt tudom, hogy az AMD-nek is van már FSR Frame Gen verziója. De kérdés az, hogy mennyi játék támogatja ezt. És a frame gen része van e olyan jó és hatékony mint az Nvidia DLSS 3 FG? Igaz nekem a processzorom úgysem fogja nagyon visszafogni innen egyik kártyát sem. Képminőségben tudom, hogy a DLSS a jobb. Az AMD az meg azért vállt érdekessé mert több benne a vram mint a 4070 Ti-be mondjuk. De Full HD 170Hz monitorhoz veszek amúgy gépet úgyhogy lehet, hogy 16gb kártyát felesleges ide venni. A 4070 Ti Super is 16gb de az már jóval drágább mint a többi. Talán megtudnám oldani úgy ha I5 12400-ra építeném a gépet. És utána meg vehetnék fél év múlva egy I7 14700-at. Egyik sem rossz választás. De ahogy megnéztem nincs sok különbség annyira a két kártya között.
febr. 28. 12:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Intel i5-12400F 6-Core jó választás lehet és 53.490 Ft-tól már kapható.

Akár egy RTX 4090 mellett is megállja a helyét még 1080p-ben is.


https://www.youtube.com/watch?v=_P_AGv-DJbU


https://www.youtube.com/watch?v=NZZxkaocuxw

febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az Rx7900GRE-hez semmilyen felskálázás nem kell 1080p-ben, az FG és az FSR3.0 nem rossz.

Amúgy az RTX2070-el kipróbálhatod, az FSR3 és az FG is megy rajta, ha elégedett vagy akkor vehetsz AMD kártyát is.

febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!