Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma a hangszór...

Mi lehet a probléma a hangszórókkal?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt még kiválóan működtek a számítógépem hangszórói, azonban tegnap óta meg sem szólalnak. A hang természetesen be van kapcsolva a számítógépen, de akármit csinálok, hang az nem jön. Ha bekapcsolom a hangszórót, a Power gomb zölden világít. Húztam már ki a konnektorból is, meg a gépházból is, de semmi. Azt vettem észre, hogy ahogy az ujjammal hozzáérek a végéhez (amit a gépházba kell dugni), akkor gerjed. Meg abban a pillanatban is, amint épp dugom be. Viszont amikor tövig benn van, már semmit nem csinál, nincs hang.

Valahogy orvosolható a probléma? Vagy másik hangszórókat kell szereznem mindenképp?


márc. 11. 19:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Elég régiek már, az tény, tán 15 évesek is lehetnek, ha nem több.
márc. 11. 19:51
 2/9 anonim ***** válasza:
Mikor másik eszközzel kipróbáltad, mit tapasztaltál?
márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Laptoppal is próbáltam, ugyanezt tapasztaltam. Ott sem volt hang.
márc. 11. 20:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha hozzáéréskor búg, az tipikusan a földelés hiánya. Azaz a kábelben elszakadt a földhöz tartozó ér. Ki kell cserélni a hangszóró és a gép közötti kábelt, ha cserélhető. Ha nem akkor szerviz, vagy veszel egy másikat (attól függ melyik éri meg jobban, olcsó kis dobozhangút nem éri meg javítani, komolyabb rendszert már igen).
márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szereztem használt, de működőképes hangszórókat ingyen. Teljesen ugyanazt tapasztalom, mint az előzőeknél. Ez sem ad ki hangot ugyanúgy. És itt is "búg" a vége, amikor hozzáérek.


Az nem tudom számít e, a számítógépen a hangerőnél az eddigiekkel ellentétben azt írja ki, hogy Digital Audio (S/PDIF): 100%

márc. 12. 18:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, az baj, mivel az digitális jel, a hangszórók pedig analóg jelet várnak. Át kell állítani az operációs rendszer hangkimenetét, jellemzően "Hangszórók" néven találod.
márc. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És ha azt átállítom, akkor helyrejönne?

Hol lehet megtalálni ezt a beállítást?

márc. 12. 19:34
 8/9 A kérdező kommentje:
Sikerült átállítani hangszórókra úgy, hogy csatlakoztattam a hangszórókat is, viszont így se szólnak. Kimeneti eszköznél így már a Hangszórók vannak, beviteli eszköznél pedig nem található.
márc. 12. 19:43
 9/9 A kérdező kommentje:
A laptopon is kipróbáltam az újonnan szerzett hangszórókat, de ott se mennek azok se... Én már ezt végképp nem értem.
márc. 13. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!