Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális ha 10 óra alatt...

Normális ha 10 óra alatt merül 70%-ot a laptopom torrent közben?

Figyelt kérdés

Kikapcsolt képernyő mellet csak a bittorent futott.

alapból ha filmet nézek 7-8 órát birja 20% fényerőn egy teljes töltéssel viszonyitásképpen.


márc. 12. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Tök jól bírja akkor. Nagyon rendben van. Milyen gép ez? Hány kWh akksival?
márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

az normális ,hogy 10 óra alatt lemegy 100 rol 30 % ra?

Egyébként acer swift x 59Wh

márc. 12. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen korrekt. Ne feledd, ez nem mobiltelefon. Ha már futna 4-5 órát filmezés közben az is jónak számítana.
márc. 13. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaaja, akkor azért bír ilyen sokat, mert kicsit nagyobb a belépős laptopoknál (azok csak 30-40 Wh akksisok).


Egy számítógép nem igazán tud idle(üresjárat) 6W fogyasztás alá menni, akármilyen takarékos/fél-alvó módba lép le

De ha végzünk egy kis matekot, akkor kijön, hogy kb 4W volt az átlagos óránkénti fogyasztása a 10 óra alatt. Ez egy X86 alapú PC esetében EXTRÉM takarékos. Főleg úgy, hogy amúgy még a torrent is ment. Bár gondolom aktivitás nem nagyon volt rajta. Ráadásul AMD procis? Az még inkább extrém, mivel ők még mindig nem tudták megoldani jól a C-states állapotokat. Asztali gépet tőlük nem lehet 10-15W alá vinni.


Telefonokban pedig arm alapú proci van, aminek pont a jelentősen alacsonyabb fogyasztás az egyik nagy előnye. Ezért is bírják olyan jól.


Közben utána is néztem, és a ryzen 5500U idle fogyasztása 4,3W. Tehát egybevágnak a dolgok, ha ez a procid van, akkor ez a maximum üzemidő ezzel az akksival. Ez tényleg extrém jónak számít egy X86 laptopnál.

márc. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh értem akkor én vártam túl sokat:)
márc. 13. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!