Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet beállítani a...

Hogyan lehet beállítani a Win10-ben, hogy extern merevlemezt indításkor ne ellenőrizzen?

Figyelt kérdés
A gépemre rá van kötve két extern merevlemez USB-n keresztül. Amikor elindítom a gépet, a Win10 ezt a két lemezt mindig leellenőrzi. Hol kell beállítani, hogy ne tegye? Neten kerestem, de nem találtam rá semmit.
márc. 14. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted az ellenőrzést? Valamilyen diagnosztika fut le mielőtt a rendszer betölt, és végig kell várni? Valamilyen hibát is ír, például nem szabályos leállításra hivatkozva és ezért akar ellenőrizni?

Erre megoldás lehet, ha kikapcsolás előtt leválasztod a külső eszközöket, és azok le tudnak állni.


Ha nincs ellenőrzés, csak sokáig vár a belső tárhelyről bootolásra a gép, mert végignézi először az összes csatlakoztatott eszközt, akkor az UEFI-ben (régen BIOS) kell a boot sorrendnél a belső tárhelyet első helyre rakni. Először azt nézi meg induláskor és mivel van rajta rendszer azt el is indítja.

márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elég szánalmas, hogy azzal akarsz felvágni, hogy a külsöt angolul írod, de a merevlemezt már nem sikerül.
márc. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nyitsz egy rendszergazdai parancssort:

[link]

és oda beírod:

chkntfs /x E:

ahol az E: a külső meghajtó betűjele;


Vagy megnyitod a regisztrációs adatbázis szerkesztőt (regedit):

[link]

és abban megkeresed a

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager/BootExecute

értéket és kiszedsz belőle mindent kivéve a

autocheck autochk *

sort.


Via: [link]

De itt is: [link] hasonlót javasolnak.

márc. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy hogy leállítás előtt menüből leválasztod és kihúzod..
márc. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!