Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Intel i5 13500T dedikált...

Egy Intel i5 13500T dedikált videokártyával jó lehet játékra?

Figyelt kérdés
Szerintem egy nagyon jó áron tudnék hozzájutni egyhez, azért kérdezem. Utánanéztem, milyen célból lettek ezek a procik kifejlesztve, de nem igazán találtam róluk gaming teszteket youtube-on.

márc. 15. 22:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*a T jelzésű processzorokról gaming teszteket
márc. 15. 22:07
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A "T" a végén azt jelenti, hogy kevesebb áramot fogyaszt ezért kisebb is a teljesítménye egy sima 13500-hoz képes, de szerintem nem sokkal lasabb. Egyébként mennyiért vennéd és milyen felbontáson játszanál?
márc. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
50-ért venném, 1080p-ben játszanék vele.
márc. 15. 23:10
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudom, ilyen áron van 12400F, vagy Ryzen 5 5600, amiknél nincs ilyen áramfogyasztásbeli korlátozás, csak gondoltam mégis 13. generáció, a max órajele is egész magas, akár jó is lehetne.
márc. 15. 23:11
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Az tényleg egy nagyon jó ár. Egyébként szerintem a 4070 Ti Super felé ne menj, mert ott már lesz olyan játék aminél nem hajtja ki. De mivel FullHD-n vagy, ezért én a helyedben egy RTX 4070 Supert vagy sima 4070-t vennék. Ha AMD oldalon nézzük, akkor RX 7800XT vagy RX 7900GRE. Ha nem érdekel annyira az RT akkor én az AMD-k közül választanék a helyedben, mert 16 GB VRAM van rajtuk.
márc. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
márc. 15. 23:20
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit pontosítanék a dolgon: ahogy írták a T jelzésű modellek az energiatakarékos modellek és a különbség jelentős is lehet. A legnagyobb eltérés valóban a fogyasztás és az arkon látható mekkora az eltérés:


[link]


Ha igazak a youtubeon látható videók, akkor a mezei 13500 az játék közben becsipeget akár 100Watt fölé is, míg a T az gyárilag nem tolhat be 92Wattnál többet a turbo alatt. A turbo az viszont időkorlátos , a 13500T esetében ez 28sec alap állapotban, a max beállítható érték az intel ajánlása szerint 448 sec. Minden ami base freq felett van az már turbo és itt kezdődnek a gondok. A gyárilag az intel megadja a max egy magos turbó órajelet és a max P core turbo órajelet. A 13500 100Wattból nem nagyon tud 4,5GHz fölé menni a P magokon, valszeg a 13500T még ennyit sem fog menni alap beállításokon.


Itt jön a zsebbe nyúlós kérdés: kell egy olyan alaplap ahol át tudod állítani a processzor energiagazdálkodását. A 92W amit beránt az nem sok, azt kb akármelyik LGA1700-as lap kényelmesen biztosítja, viszont ha nem tudod kikapcsolni a turbo időkorlátját és nem tudod beállítani hogy a proci folyamatosan megkapja a 92Wattot akkor az órajeled oda-vissza fog ugrálni 1,6GHz és 4,x GHz között amitől olyan laggos lesz a játék egy RTX4070 társaságában, hogy fél óra után belevágod a csákányt a gépbe.


Általában Bx60 alá nem érdemes menni az alaplapokkal ( a memória miatt ), az olcsóbb B660/B760-as lapok nem tudom mit tudnak, a nem olcsók pedig 65-70 000-től indulnak. Az általad kiszemelt proci és egy korrekt lap amiben nagyon jó eséllyel ki tudod kapcsolni a turbo time limitet és minden egyéb hülyeséget együtt mondjuk 120 000. Ennyiből kapsz olyat amivel nem kell bacakodni... :D


Ha találsz hozzá valami olcsó lapot amin nem gond a 13500T folyamatos PL2n járatása akkor ennyiért az a proci jó vétel. DDR4-gyel kb semmivel nem lesz gyorsabb játékok alatt, mint egy régi 5600X, DDR5-tel talán egy hajszállal.


Őszinte leszek: nagyon jó áron kellene a procihoz és a laphoz hozzájutni, hogy nekiálljak ilyennel görcsölni. Ha a lap+proci kombó ára határeset akkor biztos hogy az egyszerűbb és bevált megoldást választanám ( akármelyiket, 5600X,12400,használt 12600 akármi ).

márc. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A korlátozás egy B-s lapban talán fel is oldható. Ami kellene, mert a 35W TDP (Thermal Design Power) az azt jelenti, hogy ekkora hőteljesítményre kell hűtést méretezni. Ezt ilyen vékony kliensekbe szokták. És emiatt rövidebb ideig boostolhat ami leronthatja a teljesítményt.
márc. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok B-s lapban (talán a legtöbben) feltolható Power Limit és kikapcsolható a Tau Time limit, csak nem mindegyikben.
márc. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg válaszolták közben 😃 én is arra akartam célozni amit #7 szépen levezetett. 👍
márc. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!