Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lcd led Monitor, elszíneződési...

Lcd led Monitor, elszíneződési probléma? Rózsaszín folt a sarokban.

Figyelt kérdés

Van egy Acer Led monitorom, (pontosan G236HL B bid).

Olyan problémája van, hogy a jobb sarok elszíneződött, halványan rózsaszín folt látható rajta. Igazából talán a monitor 15% olyan a jobboldalt.


Nekem van egy feltételezésem hogy mitől alakult ki.

Régebben tv-nek volt használva a monitor, vodafone media boxról mentek az adások.

És a mediabox közvetlenül a készülék jobboldali sarkánál volt elhelyezve, eléggé közel (max egy bútorlapnyi terület választotta el őket.)

Azt feltételezem hogy a frekvencia, mágnesesség tudja a t...öm xd. Kicsit megbabrálta a pixeleket vagy mit.

Ha ez a feltételezés nem hülyeség akkor valamilyen házimegoldással vissza csinálható?

Mostanában nem is használtam be van dobozolva, pörgessem 2. monitorként, hátha kitisztul a színe?

Javítani nyilván nem szeretném mert új korában ért 30 ezret, most kb 10 et.


Emlékszek hogy dobozos tv-nek is volt hasonló problémája (anno) ott mágnesek megoldották ezt. Itt nyilván nem ez a megoldás, de talán itt is van valami okosság.



márc. 16. 22:21
 1/3 A kérdező kommentje:

Na jó, ezt nem hiszem el :DD

Most 1+ év után kibontottam a dobozából, beüzemeltem.

Ugye a problémát ismét látva kiírtam a kérdést.

Hirtelen "kattant" egyet a kép és eltűnt a folt. :DD

Na remélem nem fog vissza jönni..

Ha mégis várok tanácsokat.

márc. 16. 22:27
 2/3 anonim ***** válasza:

"Azt feltételezem hogy a frekvencia, mágnesesség"

Ez a katódsugaras tévéknél volt, amikor az elektronsugarat eltérítette valamilyen mágneses tér

[link]

ezt lehetett a "degaussing" funkcióval

[link]

helyreállítani.


LCD TV-knél nincs ilyen, mivel nincs elektronsugár, nincs mit eltérítenie a mágneses térnek.


"a jobb sarok elszíneződött, halványan rózsaszín folt látható rajta. Igazából talán a monitor 15% olyan a jobboldalt."

Itt inkább valamiért az LCD mátrix (itt LED-ekkel látható áramkörként: [link] ) egy sor-/oszloptartománya zavarodhatott meg (vezérlés? szalagkábel érintkezés?) - pláne a hosszú állás után.

márc. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi.

Hosszú állás csak azután volt, hogy miután tv-ként lett használva, előjött ez rajta.

Szóval ez használat közben produkálta.

Csak azután állt.


Egyébként ugye említettem hogy elvileg most megjavult.. pedig fél évente volt hogy rápróbáltam és eddig semmi nem történt.


Most még olyat csinált hogy újra felvillant a rózsaszín elszíneződés, de el is tűnt.

Talán végleges, és csak fel fel fog derengeni.

Eddig minden "szándékos" javítás nélkül úgy tűnik megjavult magától.

márc. 16. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!