Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elképzelhető az, hogy a gép...

Elképzelhető az, hogy a gép 64 bites Windows és 64 bites processzor mellett többet fogyaszt, mint egy 32 bites Windows mellett?

Figyelt kérdés
Csak abból indulok ki, hogy a 64 bites Windows kihasználja mindkét magot, így több energiára van szükség, mint ha csak egy magot használna.
2010. okt. 25. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
32-es is kihasználja, amúgy nem.
2010. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sajnos ezt megszívtad mert a 32 bites is kihasználja mindkét magot, a 64 bites csak az utasításkészletre utal...attól függetlenül lehet hogy a 64 bites windows más felépítése miatt más műveleteket végez alapjáraton is emiatt kicsivel nőhet a fogyasztás...plussz a mai 2 magos processzorok már elég keveset fogyasztanak....(remélem a 64 bitet nem kombinálod össze a 2 maggal mert voltmár dolgom iennelis aki azt hitte hogy ha 64 bites akkor már kétmagos, pedig nem függ össze a kettő)
2010. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jó hát nem többezres villanyszámlát értettem a kérdés alatt, sokkal inkább a dolog elvi működése érdekelt... tehát szerintem nem szívtam meg semmit :-)
2010. okt. 25. 23:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Akár többet is fogyaszthat, ha valami régi géped van, vagy régi alkatrészek is vannak benne, és a 64biteshez nincs olyan meghajtóprogram, ami támogatja az ilyen hardware-ek energiatakarékos módjait... amúgy ugyanannyit fogyaszt. :)
2010. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!