Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépet bekapcsolom, vár és...

A gépet bekapcsolom, vár és sípol. Mi lehet az oka? mit tegyek hogy jó legyen?

Figyelt kérdés
A gép műhelyben van, sok a por. De havonta takarítom (kifújom nagy nyomású levegővel) régebben is csinált már iet akkor kifújtam utána jó volt. de most már az se használ neki.
2010. okt. 26. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagynyomású levegővel fújod? Viccelsz? Így aláfújod a port és érintkezési hiba lahat. Porszívózni kell nem túl nagy teljesítménnyel. Át kell nézni az érintkezéseket.
2010. okt. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagy nyomású levegővel? :D Csoda, hogy eddig bírta. Lehet, hogy csak befújtad az érintkezésekbe a port. A legjobb az lenne a gépnek, ha elvinnéd valami maszek szervizbe, ahol darabokra szedik a gépet, kezdve a táptól a videokártyáig és alaposan kipucolják, újrapasztázzák a hűtőbordákat.
2010. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Leggyakrabban RAM vagy Video kártya hibára sípol. A sípolás üteme adja a "kódot", hogy mi baja.


Vedd ki a RAM-okat és a Videokártyát, majd rakd vissza a helyére. Lehet, hogy kilazult valamelyik.


videokártyánál gyakori hiba, hogy a hátlapot a gépházhoz csavarozva megfeszül és szép lassan kihúzza a foglalatból egy részét, így ferdén áll benne, ami érintkezési hibát okoz. Tehermentesíteni kell (a kártya hátlaplemezét kicsit meg kell hajlítani).

2010. okt. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első kettőnek: még mindig lehet kapni un. porsprayt számítógéphez, ami szintén nagynyomású levegő. Vagy 50-60 gépet portalanítottam ilyennel és mondhatom, hogy semmiféle káros/hátrányos hatása nincs!


Persze a "nagynyomású" alatt lehet érteni sokmindent.

2010. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked a BIOS-titkok című könyvet. Amúgy a HOSSSSSZÚÚÚÚÚÚ síp az a Videókártya rossz érintkezése. Vagy haza vágtad a Videókártyát, vagy befújtad a port!!!
2010. okt. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
öö ipari kompresszoral fujtam xD de nem teljes nyomással kb 2-3 bar.
2010. okt. 26. 14:52
 7/9 A kérdező kommentje:

*****

ien hangot ad ki ha ez segit valamit



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. okt. 26. 15:00
 8/9 A kérdező kommentje:
az elöb bekapcsoltam elindult és ien hülye $ el volt tele a képernyő ujra indotom és megint sípol
2010. okt. 26. 15:03
 9/9 A kérdező kommentje:

Működik!! :D a memória volt kilazulva.

köszönöm minden értelemes válaszotokat! a többi balfaxnak meg több füle legyen mint foga!

2010. okt. 27. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!