Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Percenként kapok "Ismeretlen...

Percenként kapok "Ismeretlen USB-eszköz" hibaüzenetet, mi állhat a háttérben és hogyan tudnám orvosolni ezt a problémát?

Figyelt kérdés
Nos, ezt az egészet egyetlen kérdésben kissé nehéz összefoglalni szóval itt kifejtem részletesen hogy mi is a problémám! Ez körülbelül 4-5 napja kezdődött, a számítógépem pár óránként elkezdte feldobni a kérdésben említett hibaüzenetet, amiben az állt hogy "A számítógéphez csatlakoztatott USB-eszköz működésében hiba lépett fel és a Windows nem ismeri fel." és mindez úgy zajlott hogy először jött egy az USB eszközt lecsatlakoztató hang, majd megjelent ez a hibaüzenet és minderre kb. 1 másodperccel már jött is az USB eszközt felcsatlakoztató hang. Akkor még nem foglalkoztam vele, gondoltam valami ideiglenes rendszerhiba ami egy újraindítással orvosolható, de a probléma másnapra sem múlt el, sőt napról napra egyre csak rosszabb lett, most már ott tartok hogy kb percenként történik ez meg! A legalapabb dolgokat már próbáltam, lecsatlakoztattam egyenként az összes USB eszközt, hogy ezáltal kiderítsem hogy melyik is okozza a problémát... nem jártam sikerrel, lecsatlakoztattam a számítógépemről egyszerre az összes USB eszközt... így is tapasztalható volt a probléma, csináltam olyat is hogy feltöltöttem sztikkel az összes alapvetően üres USB bemenetet ami csak van a számítógépemen... úgy is jelen volt a probléma (és minden USB eszköz működött)! Ötletem sincs hogy mi okozza ezt a problémát, vagy hogy hogyan is lehetne orvosolni, a számítógépem gyakorlati működését nem hátráltatja, csak kicseszett idegesítő hogy percenként ezt kell hallgatnom, ha csak le nem némítom a rendszert! Ha valaki esetleg szakértő ebben a témában vagy tapasztalta már ezt és átesett ennek az orvoslásán, nagyra értékelném ha leírná a tanácsait/tapasztalatait.

márc. 22. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a hibás memóriakártyaolvasóm, ami belső, az okozott ilyen hibát, Lecsatlakoztattam a belső csatlakozóról és többet nem jelent meg a hibaüzenet.
márc. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 HakapiszikMatyi ***** válasza:
41%
Frissítsd az alaplapi drivereket a gyártó honlapjáról. Ártani, nem árt, és segíthet.
márc. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A driverek frissítése jó ötlet. Ha az sem segít, töröld a legutóbbi windows frissítést, azok is szoktak hibákat okozni.
márc. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 CspCsj ***** válasza:

Eseménynaplóban milyen USB-s hibaüzenetek szerepelnek?

(Start menü gombján jobbegérgomb > Eseménynapló > Egyéni nézetek > Felügyeleti események)

márc. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló!

Az utóbbi pár napban egy csomó ilyen hibaüzenetem érkezett, a mai nap tekintetében már mondhatni percenként érkezett/érkezik egy ilyen, szóval gondolom ez lehet ennek a problémának a hibaüzenete:

Forrás: DeviceSetupManager

Eseményazonosító: 131

Leírás: A metaadatok másolása nem sikerült.

márc. 23. 02:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbálj kihúzni minden USB eszközt és nézd meg mi történik, lehet az egyik rossz, vagy maga az usb port.
márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Morfondir ***** válasza:
26%
Windowsban a legtöbb ilyen "hirtelen jött" problémát megoldja egy rendszer visszaállítás korábbi időpontra. Én ezt próbálnám ki először.
márc. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!