Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC lekapcsol magától hirtelen....

PC lekapcsol magától hirtelen. Ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Most másodjára tapasztaltam, hogy hirtelen, játék alatt lekapcsol a gép mindenféle előjel nélkül. Először pár napja történt, másodjára pedig most.


Az olvasható hőmérsékletekkel abszolút nincs gond szerintem:

GPU-CPU: ~65-70°C

Memóriák: ~40°C

Alaplap: ~37°C


A VRM-nek nincs olvasható hőmérséklete, legalábbis én nem találtam ilyesmit HWiNFO64-ben. Ugyan nem egy űber alaplap, bár kétlem hogy ez a max 100-110W (ami játék alatt inkább 70-80W) CPU keresztbe tenné jó szellőzéssel.



Rádobtam egy teljes AIDA64 stresstesztet is, egyszerre/külön stresszelve mindent, és akkor sem volt semmi.

A rendszer SSD-m már valószínűleg haldoklik, mert 0% élettartam, a gyári 100 TBW már 211 TBW-nél jár, de azért "zárnám ki", mert lekapcsolás után 1-2 percig nem kapcsol vissza, ezt kétlem hogy egy SSD okozná.

Játék (Horizon Forbidden West) alatt az egész gép ~320-330W-ot eszik plafon.



PC:

Ryzen 5 5600X PBO (200) + CO (-)

VGA: RTX 3070 FE (undervolt optimalizált)

RAM: G.SKILL Trident Z Royal 2x16GB 3600MHz (Hynix CJR)

Alaplap: Asrock B450 Gaming K4

Táp: Seasonic Focus+ PX550

Ház: Be Quiet Pure Base 500DX


Szellőzéssel, hűtéssel nincs gond, 2x3 Lian-Li felelős érte.


Így elsőre alaplap, vagy tápra gyanakodnék, de nyilván ezt jóval nehezebb csak így megmondani.. mindenesetre ha valakinek van valami ötlete azt szívesen fogadom.



márc. 22. 21:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve az még lemaradt, hogy most kb 1+ óra játék után kapcsolt le.
márc. 22. 21:11
 2/7 HakapiszikMatyi ***** válasza:
Rendszernaplóban mit látni? Illetve a táp, mennyire melegszik?
márc. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rendszernaplóban semmi használható infó nincs erről. Valószínűleg azért, mert semmi lefagyás, hanem tényleg egy amolyan "biztosíték lecsapós" kikapcsolás történik.

A táp hogy mennyire melegszik az passz, mivel szerintem szoftveresen azt nem lehet olvasni. Holnap esetleg megpróbálom lézeres hőmérő pisztollyal megnézni, bár nemtudom hogy maga a táp házán keresztül mennyi értelme van mérni.

márc. 23. 00:26
 4/7 fukapapa27 ***** válasza:
AZ Én gépem is ugyanezt csinálta és azt szét szedtem és mikor a táp szétszedéséhez jutottam akkor nem azon csodálkoztam, hogy, miért kapcsol le hanem azon, hogy-hogy egyáltalán bekapcsolt, úgy be volt rakodva kosszal, hogy alig tudtam kitakarítani és láss csodát kifújtam kitakarítottam és kopogjam le onnantól semmi gond vele jelenleg és ez már egy éve volt! Szerintem az első, hogy nézd meg a tápot!
márc. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morfondir ***** válasza:
Szerintem “ivócimboránk” arra gondolt, hogy ebben a tápban van OTP, vagyis Túlmelegedés elleni védelem. Érdemes volna megnézni, mennyi szösz, por van benne, ahogy fukapapa írta.
márc. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na az viszont abszolút elképzelhető, mivel használtan vettem ezt a tápot kb fél éve.

Rendben, akkor a mai vagy holnapi napon miképp ránézek. :D

márc. 23. 08:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem túl nagy, de elég jó táp. Ilyet még nem láttam megpusztulni (10 év gyári gari volt rájuk), de ha megfáradt azt is szép elegánsan tette. Nem vitt magával senkit, a gépből. Egyet értek #4-5-el nézz bele, de óvatosan! Ha kinyitva tesztelnéd, ez belül rázós. 😉
márc. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!